Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Մեծ եղեռնի 1.5 միլիոն զոհերի հիշատակին:
Նիկոլ Փաշինյանը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Հաջորդիվ վարչապետը երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ բացվել է «Փաստագրելով հանցագործությունը. Հայոց ցեղասպանության ականատես վավերագրողները» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությունը՝ նվիրված Մեծ եղեռնի 110-րդ տարելիցին:

Prime Minister Nikol Pashinyan, accompanied by President Vahagn Khachaturyan, National Assembly Speaker Alen Simonyan, and other senior officials, visited the Tsitsernakaberd Memorial on the 110th anniversary of the Armenian Genocide to pay tribute to the 1.5 million victims of the tragedy.
Pashinyan laid a wreath at the monument and placed flowers at the Eternal Flame, which honors the memory of the genocide victims.
Following the commemoration, the country’s leadership visited the Armenian Genocide Museum-Institute, where a new temporary exhibition titled “Documenting the Crime: Eyewitness Recorders of the Armenian Genocide” was opened in observance of the 110th anniversary.