Հանրապետության տարածքում ապրիլի 25-ին, ինչպես նաև 26-ի երեկոյան և 27-ի գիշերվա ընթացքում երկրի տարբեր շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հորդառատ։ Ապրիլի 27-ի ցերեկը, 28-30-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ապրիլի 26-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին հարավարևմտյան ուղղությամբ է՝ 2-5 մ/վ արագությամբ, սակայն ամպրոպների ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում մինչև 18-22 մ/վ, հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը։
Ապրիլի 25-ի ցերեկային ժամերին օդի ջերմաստիճանը կնվազի 3-5 աստիճանով, իսկ ապրիլի 26-ի ցերեկը նույն չափով բարձրացել։
Երևանում ևս ապրիլի 25-ի ցերեկը, 26-ի երեկոյան և 27-ի գիշերը կանխատեսվում են անձրև և ամպրոպ։ Ապրիլի 28-30-ին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 17-20 մ/վ արագությամբ: Ապրիլի 26-ի գիշերը, 27-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ապրիլի 26–ի ցերեկը սպասվում է +23 աստիճան։

25 Апрель 2025 - 15:02 AMT
На территории республики 25 апреля, а также вечером 26 апреля и в ночь на 27 апреля в различных районах ожидаются дожди и грозы, местами — сильные ливни. Днем 27 апреля и 28–30 апреля в отдельных районах возможны кратковременные дожди и грозы. Ночью 26 апреля ожидается погода без осадков.
Ветер юго-западного направления — 2–5 м/с, при грозах возможны порывы до 18–22 м/с, сообщает «Центр гидрометеорологии и мониторинга».
В дневные часы 25 апреля температура воздуха понизится на 3–5 градусов, а 26 апреля днем повысится на столько же.
В Ереване также прогнозируются дожди и грозы днем 25 апреля, вечером 26 апреля и в ночь на 27 апреля. В период с 28 по 30 апреля возможны кратковременные дожди и грозы, при грозах — усиление ветра до 17–20 м/с. Ночью 26 апреля и днем 27 апреля ожидается безосадочная погода. Днем 26 апреля в столице прогнозируется +23 градуса.