Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի ապատեղեկատվությունը։
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ ադրբեջանական կողմի տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 28-ին՝ ժամը 00:25-ի սահմաններում, Հայաստանի Զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Նշվել է, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը հանդես է եկել առաջարկությամբ ստեղծել Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ՝ ուղղված հրադադարի խախտման դեպքերի և/կամ նման տեղեկությունների հետաքննությանը, սակայն Ադրբեջանը մինչ այժմ չի արձագանքել այդ առաջարկին։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի դիրքորոշման շրջանակում պատրաստ է հետաքննել Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության հիմնավորումը, պայմանով, որ համապատասխան փաստերը փոխանցվեն ՀՀ-ին։

The Armenian Ministry of Defense has denied the disinformation spread by Azerbaijan.
According to the Armenian Ministry of Defense, the Azerbaijani side's statement claiming that on April 28, around 00:25, Armenian Armed Forces units allegedly opened fire towards Azerbaijani positions located in the eastern section of the border does not correspond to reality.
It was noted that the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia has proposed the creation of a joint Armenia-Azerbaijan mechanism to investigate ceasefire violations and/or related reports. However, Azerbaijan has not yet responded to this proposal.
The Armenian Ministry of Defense reiterated that, within the framework of the Prime Minister's Office's position, it remains ready to investigate the Azerbaijani Defense Ministry’s allegations, provided that relevant evidence is handed over to Armenia.