Էստոնիայի վարչապետ Քրիստեն Միխալը պաշտոնական այցով Տալլինում գտնվող Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում կոչ է արել նրան սատարել Ուկրաինային և պաշտպանել նրա տարածքային ամբողջականությունը, հայտնում է Auroranews-ը։
«Մենք բոլորս պետք է ջանանք է՛լ ավելի աջակցել Ուկրաինային, որովհետև Ռուսաստանի կործանարար հարձակումները ցույց են տալիս, որ մենք պետք է է՛լ ավելի վճռական աջակցենք Ուկրաինային և Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը»,- ասել է Էստոնիայի վարչապետ Միխալը։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Էստոնիայում պաշտոնական այցի ընթացքում ապրիլի 28-ին կազմակերպված մամուլի ասուլիսում հայտնել է, որ Ռուսաստանի Դաշնության հետ Հայաստանի հարաբերությունները հիմնված են և պետք է շարունակեն հիմնված լինել փոխադարձ հետաքրքրությունների վրա։
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանը որդեգրել է հավասարակշռված և բալանսավորման արտաքին քաղաքականություն և ՌԴ հետ հարաբերությունները լարելու, խզելու, փչացնելու մտադրություն չունի։

29 Апрель 2025 - 08:41 AMT
Премьер-министр Эстонии Кристен Михал на совместной пресс-конференции в Таллине с премьер-министром Армении Николом Пашиняном призвал его поддержать Украину и защитить её территориальную целостность, сообщает «Auroranews».
«Мы все должны стремиться еще больше поддерживать Украину, потому что разрушительные нападения России показывают, что необходимо еще более решительно поддерживать Украину и её территориальную целостность», — заявил Михал.
На пресс-конференции, организованной 28 апреля в рамках официального визита в Эстонию, премьер-министр Армении Никол Пашинян отметил, что отношения Армении с Российской Федерацией основаны и должны оставаться основанными на взаимных интересах. Он подчеркнул, что Армения придерживается сбалансированной и уравновешенной внешней политики и не намерена обострять, разрывать или портить отношения с Россией.