Էստոնիայի վարչապետ Քրիստեն Միխալը պաշտոնական այցով Տալլինում գտնվող Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում կոչ է արել նրան սատարել Ուկրաինային և պաշտպանել նրա տարածքային ամբողջականությունը, հայտնում է Auroranews-ը։
«Մենք բոլորս պետք է ջանանք է՛լ ավելի աջակցել Ուկրաինային, որովհետև Ռուսաստանի կործանարար հարձակումները ցույց են տալիս, որ մենք պետք է է՛լ ավելի վճռական աջակցենք Ուկրաինային և Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը»,- ասել է Էստոնիայի վարչապետ Միխալը։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Էստոնիայում պաշտոնական այցի ընթացքում ապրիլի 28-ին կազմակերպված մամուլի ասուլիսում հայտնել է, որ Ռուսաստանի Դաշնության հետ Հայաստանի հարաբերությունները հիմնված են և պետք է շարունակեն հիմնված լինել փոխադարձ հետաքրքրությունների վրա։
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանը որդեգրել է հավասարակշռված և բալանսավորման արտաքին քաղաքականություն և ՌԴ հետ հարաբերությունները լարելու, խզելու, փչացնելու մտադրություն չունի։

Estonian Prime Minister Kristen Michal, during a joint press conference in Tallinn with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, called on Pashinyan to support Ukraine and uphold its territorial integrity, according to Auroranews.
“We must all strive to support Ukraine even more, because Russia’s devastating attacks demonstrate the urgent need for stronger and more determined support for Ukraine and its territorial integrity,” Michal said.
During the April 28 press conference, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated that Armenia’s relations with the Russian Federation are based, and should continue to be based, on mutual interests. He emphasized that Armenia follows a balanced and neutral foreign policy and has no intention of straining, severing, or damaging its ties with Russia.