Ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը, որն ավելի վաղ հայտնել էր իր հասցեին սպառնալիքների մասին, գնացել է Նոր Նորք վարչական շրջանի աշխատակազմում անցկացվող հանրային քննարկման մասնակցելու։ Մինչ քննարկման մեկնարկը վիճաբանություն է սկսվել թաղապետարանի աշխատակիցների և ակտիվիսիտի միջև։ Վիճաբանությունը վերածվել է ծեծկռտուքի, որին մասնակցել է նաև վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանը, հայտնում է Factor.am-ը։
Ապրիլի 29–ին Նոր Նորք վարչական շրջանի շենքում Չախոյանն ու ավագանու ընդդիմադիր անդամներն ակցիա էին իրականացնում թաղապետի դեմ, որը, ըստ Չախոյանի, հայհոյանքներով ու սպառնալիքներով է խոսել իր հետ նրա համար, որ բարձրաձայնել է Նոր Նորք վարչական շրջանի մանկապարտեզներից մեկի աշխատանքների թերությունները։
Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները Արթուր Չախոյանին բերման են ենթարկել, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ոստիկանական պաշտոնյան այլ մանրամասներ չի հայտնել՝ թե ինչու են միայն Չախոյամին բերման ենթարկում, իսկ պաշտոնյաններին՝ մասնավորապես, ծեծի մասնակից Տիգրան Տեր-Մարգարյանին՝ ոչ։
Ասացին, որ Նոր Նորքի ոստիկանության բաժին են տանում Չախոյանին։
«Մինչև վերջ գնալու եմ»,- ոստիկանական մեքենայից հայտարարել է ակտիվիստը։
Ապրիլի 29–ին Նոր Նորքի վարչական շրջանի շենքի առջև, հասարակական գործիչ Արթուր Չախոյանը, ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանի հետ միասին, հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ խոսելով ենթադրյալ կոռուպցիոն գործարքի մասին։ Նա ընդգծել է, որ թիվ 105 մանկապարտեզի անորակ շինարարությունն իրականացրել է ՔՊ-ի ցուցակով ընտրված անդամին պատկանող «ԼիլիանԱրմ» ՍՊԸ-ն։ Արթուր Չախոյանը հայտնել է նաև, որ հրապարակումից հետո Նոր Նորքի վարչական շրջանի ղեկավարը զանգահարել է իրեն՝ հնչեցնելով սպառնալիքներ և հայհոյանքներ:
Դրանից հետո Արթուր Չախոյանն ու Մեսրոպ Մանուկյանը աթնային յոգուրտ են լցրել Նոր Նորքի վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանի լուսանկարների վրա։

Activist Arthur Chakhoyan, who previously informed about threats made against him, attended a public discussion held at the Nor Nork administrative district office in Yerevan. Before the meeting began, a verbal dispute erupted between the activist and municipal employees, escalating into a physical altercation that reportedly included the head of the Nor Nork district, Tigran Ter-Margaryan, according to Factor.am .
On April 29, Chakhoya nand opposition members of the city council had staged a protest in the district building. Chakhoyan accused the district head of insulting and threatening him after he criticized flaws in a local kindergarten project.
Police arriving at the scene detained Chakhoyan, as reported by Aysor.am. Law enforcers did not explain why only Chakhoyan was detained, while officials allegedly involved in the violence, including Ter-Margaryan, were not.
Chakhoyan was taken to the Nor Nork police department. From the police vehicle, he declared, “I will see this through to the end.”
Earlier that day, outside the Nor Nork administration building, Chakhoyan and city council member Mesrop Manukyan held a press event, alleging a corruption case. They claimed that substandard construction at Kindergarten No. 105 was carried out by LilianArm LLC, owned by a ruling party council member. Chakhoyan said the district head called him afterward, issuing threats and insults.