Նոր Նորքի թաղապետարանում ծեծկռտուքից հետո հիվանդանոց տեղափոխված ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին մեղադրանք է առաջադրվել խուլիգանության հոդվածով։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ինքը Չախոյանը։
Չախոյանը դեռևս հիվանդանոցում է։ Միջադեպից հետո նա ձերբակալվել էր, սակայն հետո ձերբակալվածի կարգավիճակը չեղարկվել էր։
Չախոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ոչ թե ապրիլի 30–ին Նոր Նորքի թաղապետարանում տեղի ունեցած ծեծկռուքի համար, այլ նախօրեին թաղապետարանում իրականացված յոգուրտով ակցիայի համար։ Այդ մասին ասել է նրա փաստաբան Վահե Եփրիկյանը, հայտնում է Factor.am-ը։
Արթուր Չախոյանն ու Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն օրեր առաջ համատեղ տեսանյութ էին հրապարակել Նոր Նորքի նոր վերանորոգված թիվ 105 մանկապարտեզից՝ ցույց տալով կատարված անորակ աշխատանքները։ Դրանից հետո Չախոյանը գրառում էր արել, որ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարը զանգահարել է իրեն ու Մանուկյանին, սպառնացել և հայհոյել։ Հաջորդ օրը թաղապետարանի շենքում Չախոյանն ու Մանուկյանը բողոքի ակցիա էին իրականացրել՝ հրապարակելով հեռախոսազանգի ձայնագրությունը, որտեղ նախ թաղապետն է հայհոյում, ապա փոխադարձ հայհոյանքներ են հնչում։ Եվ քանի որ Տիգրան Տեր-Մարգարյանն աշխատավայրում չի եղել, ակցիայի կազմակերպիչները յոգուրտ են լցրել թաղապետի լուսանկարների վրա, որոնք իրենց հետ էին տարել: Չախոյանին խուլիգանության հոդվածով մեղադրանք է ներկայացվել հենց այս գործողության համար։
Ապրիլի 30-ին Նոր Նորքի վարչական ղեկավարի աշխատակազմում նախատեսված է եղել հանրային քննարկում, և Արթուր Չախոյանը կրկին այցելել է թաղապետարան՝ պահանջելու բացատրություն իր հանդեպ հնչեցված հայհոյանքների համար։ Ընդունարանում նրան ծեծի են ենթարկել թաղապետարանի աշխատակիցները, որին միացել է նաև վարչական շրջանի ղեկավարը։

В отношении активиста Артура Чахояна возбуждено уголовное дело после инцидента в здании администрации Нор-Норка. Обвинение ему предъявлено по статье о хулиганстве, сообщил сам Чахоян на своей странице в Facebook.
Чахоян, ранее госпитализированный после драки в мэрии, все еще находится в больнице. Однако, как пояснил его адвокат Ваге Еприкян в беседе с Factor.am , обвинение касается не инцидента 30 апреля, а акции, прошедшей накануне — с использованием йогурта.
Несколькими днями ранее Чахоян и член совета старейшин Еревана от фракции «Мать Армения» Месроп Манукян опубликовали видео из отремонтированного детсада №105 в Нор-Норке, критикуя некачественные работы. По словам Чахояна, после этого глава административного района позвонил им, угрожал и оскорблял.
На следующий день они организовали акцию протеста в здании администрации, опубликовав аудиозапись звонка, где слышны взаимные оскорбления, начавшиеся с главы района. Поскольку Тигран Тер-Маргарян отсутствовал на рабочем месте, протестующие облили йогуртом его портреты, принесенные с собой.
Чахояну предъявили обвинение по статье о хулиганстве именно за это действие.
30 апреля в администрации Нор-Норка должна была пройти общественная дискуссия. Чахоян вновь пришёл туда с требованием разъяснений по поводу прозвучавших в его адрес оскорблений. В приёмной его избили сотрудники администрации, к которым присоединился и сам глава района.