Նոր Նորքի թաղապետարանում մայիսի 30–ին տեղի ունեցած ծեծկռտուքից հետո քրեական հետապնդում է հարուցվել 4 անձի նկատմամբ։ Այդ մասին հայտնել է ՔԿ մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը։
«Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել 4 անձի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ 5-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործությունը)»,–ասվում է գրառման մեջ։
Ըստ Factor.am-ի տեղեկությունների, նրանց թվում ընդգրկված է նաև Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ բռնության հետևանքով տուժած ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին մեղադրանք է առաջադրվել, սակայն այլ՝ խուլիգանության հոդվածով, յոգուրտով միջադեպի համար։
Բռնության դեպքը տեղի է ունեցել թաղապետարանում հրավիրված հանրային քննարկման մեկնարկից առաջ, երբ բախում է տեղի ունեցել բլոգեր ու ակտիվիստ Արթուր Չախոյանի, թաղապետ Տեր-Մարգարյանի, նրա թիմակիցների և թաղապետարանի աշխատակիցների միջև։
Միջադեպից հետո վեց մասնակից է ձերբակալվել, սակայն նրանց թվում չի եղել Տիգրան Տեր-Մարգարյանը; Չախոյանը, որը նույնպես ձերբակալվել էր, ավելի ուշ ազատ է արձակվել, սակայն դեռևս հիվանդանոցում է։

Four people are being prosecuted following a brawl that broke out on April 30 in the Nor Nork district administration building, according to a statement by Kima Avdalyan, spokesperson for Armenia’s Investigative Committee.
Avdalyan said the case is proceeding under Article 195, Part 2, Clause 5 of the Criminal Code, which pertains to group-inflicted physical violence.
According to Factor.am , one of the individuals under investigation is Nor Nork district chief Tigran Ter-Margaryan.
The violence occurred shortly before the start of a public hearing and involved activist and blogger Arthur Chakhoyan, the district head, his allies, and municipal staff. Six people were detained at the scene, though Ter-Margaryan was not among them. Chakhoyan, who was injured, was also briefly detained but has since been released and remains hospitalized.
Earlier, it was revealed that Chakhoyan himself had been charged with hooliganism, but for a separate incident involving yogurt, not the physical confrontation.