Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հայտարարում է, որ 2025 թվականի մայիսի 2-ից սկսած իր գործունեությունը կծավալվի Արցախի ներկայացուցչության շենքում՝ Երևան քաղաքի Նաիրի Զարյան փողոցի 17Ա հասցեում։
Քաղաքացիներին կընդունեն մայիսի 5–ից։
«Այս ժամանակահատվածում մեր համաքաղաքացիները կարող են իրենց հուզող հարցերն ու խնդիրները, ինչպես նաև առաջարկությունները ներկայացնել Խորհրդի Ֆեյսբուքյան էջին՝ հաղորդակցության համար։
Սկսած մայիսի 5-ից քաղաքացիները կկարողանան անձամբ այցելել ներկայացուցչության շենք, հանդիպել Խորհրդի անդամներին, քննարկել իրենց հարցերն ու առաջարկները և անհրաժեշտության դեպքում դրանք փոխանցել համապատասխան մասնագիտական խմբերին»,–ասվում է հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ազատության հրապարակում բողոքի ակցիա իրականացնող արցախցիներն ընդունել են որոշում՝ իրենց շտաբ-վրանը տեղափոխել Երևանում գործող Արցախի ներկայացուցչության տարածք։ Այդ մասին լրատվամիջոցների հետ զրույցում հայտնել էր Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի անդամ Նժդեհ Իսկանդարյանը՝ նշելով, որ կառավարության առաջիկա նիստում նախատեսվում է երկարաձգել «40+10» աջակցության ծրագիրը, որը վերաբերում է արցախցիներին։ Դրան հաջորդած կառավարության նիստում ծրագիրը երկարացվեց 2 ամսով։

2 Май 2025 - 09:09 AMT
Совет по защите прав арцахцев сообщил, что с 2 мая 2025 года начинает свою работу в здании Представительства Арцаха по адресу: Ереван, улица Наири Заряна, 17А.
Личный приём граждан начнётся с 5 мая.
«До этого дня наши соотечественники могут направлять интересующие их вопросы, проблемы и предложения через страницу Совета в Facebook», — говорится в сообщении.
С 5 мая граждане смогут лично посещать офис, встречаться с членами Совета, обсуждать свои вопросы и предложения, а при необходимости — передавать их соответствующим экспертным группам.
Ранее стало известно, что арцахцы, проводившие акцию протеста на площади Свободы, приняли решение перенести свой штаб-палатку на территорию Представительства Арцаха в Ереване. Об этом сообщил член Совета Нжде Искандарян, добавив, что на ближайшем заседании правительства планируется продлить программу поддержки «40+10», предназначенную для арцахцев. На следующем заседании программа была продлена на два месяца.