5 տարի Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչի պաշտոնը զբաղեցրած Եղիշե Կիրակոսյանը կզբաղվի փաստաբանական գործունեությամբ։ Նա այդ մասին հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նա ընդգծել է, որ նպատակ ունենալով պահպանել բարձր մասնագիտական մակարդակը՝ գործընկերոջ հետ հիմնել է փաստաբանական գրասենյակ
Գրասենյակն առաջարկում է ծառայություններ մարդու իրավունքների, արբիտրաժային գործընթացների, բիզնես գործարքների և այլ իրավական ոլորտներում։
Կիրակոսյանը մարտի 6-ին հրապարակել էր Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչի պաշտոնից հրաժարականի մասին՝ նշելով, որ ցանկանում է առավել կենտրոնանալ ակադեմիական/գիտական և մասնագիտական գործունեության վրա։
Կիրակոսյանի հնարավոր հրաժարականի մասին խոսվում էր Ադրբեջանի դեմ միջազգային դատական ատյաններում ներկայացված հայցերից հրաժարվելու համատեքստում, սակայն, պաշտոնապես նման պատճառ չի նշվել։

Yeghishe Kirakosyan, who served for five years as Armenia’s Representative for International Legal Affairs, will now engage in legal practice. He announced the move on his Facebook page.
To maintain a high professional standard, he stated, he has partnered with a colleague to establish a law firm.
The firm will offer legal services in areas such as human rights, arbitration, business transactions, and other fields.
On March 6, Kirakosyan announced his resignation from his governmental role, saying he wished to focus more on academic, scholarly, and professional work.