«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարել է, որ Հայաստանում բռնապետություն կառուցելու շրջանակներում իշխանությունը ոչ միայն քաղաքական դաշտում, այլ առհասարակ հիմք է դրել «մարտեր առանց կանոնների» սկզբունքին։
Նա նշել է, որ «պաշտպանվողները, ծեծվողներն ու բռնության ենթարկվողները բացառապես մեկ ճանապարհ ունեն` տուժվելու և նստելու»։
«Իշխանությունը Ադրբեջանի պահանջների ներքո փոփոխվող սահմանադրության շրջանակներում կարող է հանգիստ քրեականացնել քաղաքական ընդդիմախոսների գործունեությունը, սահմանել, որ իշխանության դիրքորոշումները չկիսելը կամ քննադատելը ծանր հանցագործություն է:
Ավելին, իշխանությունը կարող է սահմանել, որ իշխանության կոմֆորտին հակասող ցանկացած քայլ, խոսք, գործողություն պետությանը լեգիտիմ հիմք է տալիս արձագանքել բռնությամբ:
Հայաստանում բռնապետություն կառուցելու շրջանակներում իշխանությունը ոչ միայն քաղաքական դաշտում, այլ առհասարակ հիմք է դրել «մարտեր առանց կանոնների» սկզբունքին, որտեղ իշխանությունն ունի անսահմանափակ իրավասություններ և օրենքից դուրս գործելու իրավունք, իսկ պաշտպանվողները, ծեծվողներն ու բռնության ենթարկվողները բացառապես մեկ ճանապարհ` տուժվելու և նստելու:

Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абраамян в публикации на своей странице в Facebook заявил, что в рамках построения диктатуры власти Армении вводят принцип «боев без правил» не только в политике, но и в общественной жизни.
По его словам, «защищающимся, избиваемым и подвергающимся насилию оставлен единственный путь — быть пострадавшими и сесть в тюрьму».
Абраамян отметил, что в условиях конституции, измененной под требования Азербайджана, власть может без проблем криминализовать деятельность политических оппонентов и считать несогласие или критику серьезным преступлением.
Более того, по его словам, любое слово, действие или позиция, не соответствующая «комфорту власти», может стать поводом для легитимного насильственного ответа государства.
Абраамян подчеркнул, что власти предоставляют себе неограниченные полномочия действовать вне закона, тогда как пострадавшие лишаются возможности защищаться и обречены на репрессии.