Նոր Նորքի թաղապետարանում ծեծկռտուքի առնչությամբ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում բոլոր չորս մեղադրյալների, այդ թվում՝ թաղապետի նկատմամբ, որպես խափանման միջոց է կիրառվել երկրից բացակայելու արգելքը։ Այդ մասին հայտնել է Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը, հայտնում է Factor.am-ը։
Լրատվամիջոցի աղբյուրների համաձայն՝ մյուս երեք մեղադրյալները թաղապետարանի աշխատակազմի անդամներ են։ Վարույթը նախաձեռնվել է մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական հաշվեհարդարի հատկանիշներով գործողությունների հիման վրա։
Մեկ այլ՝ մի խումբ անձանց կողմից տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների միջոցով խուլիգանություն իրականացնելու հատկանիշներով հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում երկու անձի՝ ակտիվիստ Արթուր Չախոյանի և Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանի նկատմամբ նույնպես կիրառվել է բացակայելու արգելքը։
Արթուր Չախոյանն ու Մեսրոպ Մանուկյանն օրեր առաջ համատեղ տեսանյութ էին հրապարակել Նոր Նորքի նոր վերանորոգված թիվ 105 մանկապարտեզից՝ ցույց տալով կատարված անորակ աշխատանքները։ Դրանից հետո Չախոյանը գրառում էր արել, որ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարը զանգահարել է իրեն ու Մանուկյանին, սպառնացել և հայհոյել։ Հաջորդ օրը թաղապետարանի շենքում Չախոյանն ու Մանուկյանը բողոքի ակցիա էին իրականացրել՝ հրապարակելով հեռախոսազանգի ձայնագրությունը, որտեղ նախ թաղապետն է հայհոյում, ապա փոխադարձ հայհոյանքներ են հնչում։ Եվ քանի որ Տիգրան Տեր-Մարգարյանն աշխատավայրում չի եղել, ակցիայի կազմակերպիչները յոգուրտ էին լցրել թաղապետի լուսանկարների վրա, որոնք իրենց հետ էին տարել:

A criminal investigation has been launched following a brawl at the Nor Nork district administration, resulting in travel bans for four accused individuals, including the district head.
According to the Investigative Committee's spokesperson, Kima Avdalyan, all four suspects, including the mayor, are prohibited from leaving Armenia as a precautionary measure.
Sources indicate that the other three accused are members of the district administration staff. The case was initiated based on actions characterized as physical retaliation by a group of individuals.
In a separate criminal case involving alleged hooliganism via information or communication technologies, two individuals—activist Artur Chakhoyan and Yerevan City Council member Mesrop Manukyan from the "Mother Armenia" faction—have also been subjected to travel bans.
Previously, Chakhoyan and Manukyan released a joint video highlighting substandard renovation work at Kindergarten No. 105 in Nor Nork. Subsequently, Chakhoyan claimed that the district head called and threatened them. The next day, they staged a protest at the district administration building, releasing an audio recording of the call, which included mutual insults. As the mayor was absent, they poured yogurt over his photos during the protest.