Գյումրու ՔՊ խմբակցության ղեկավար Սարիկ Մինասյանը հայտնել է, որ իրենք մասնակցելու են Գյումրու ավագանու բոլոր այն նիստերին, որոնք էական նշանակություն ունեն քաղաքի համար՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը ներկայություն է ապահովելու։ Այդ մասին նա ասել է լրագրողների հետ զրույցում։
Նա ընդգծել է, որ իրենք գյումրեցիներից չեն խռովում, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
«Բոլոր այն նիստերին, որոնք կարևոր են մեր քաղաքի զարգացման համար, մենք մասնակցելու ենք։ Ներկայացնելու ենք մեր ծրագրերը։ Ունենալով 14 անդամ՝ հնարավորություն ունենք նախաձեռնելու արտահերթ նիստեր, ներկայացնելու մեր օրակարգը։
Մեր նախընտրական ծրագրի բոլոր կետերը բերելու ենք ավագանի՝ հետևելու ենք դրանց իրագործմանը, որովհետև այդ ծրագիրը գյումրեցիների և Գյումրու մասին է։ Մենք գյումրեցիներից չենք խռովում, ծառայում ենք մեր քաղաքին և մեր բնակչությանը»,- ընդգծել է Մինասյանը։
Գյումրու ավագանու մայիսի 2–ի նիստում Գյումրիի քաղաքապետի առաջին տեղակալ է ընտրվել Ավետիս Առաքելյանը. նախագիծը հավանության է արժանացել ավագանու նիստում։Երկրորդ տեղակալի պաշտոնը վստահվել է Գագիկ Մանուկյանին, ով Վարդան Ղուկասյանի ղեկավարության տարիներին պարբերաբար զբաղեցրել է փոխքաղաքապետի պաշտոնը։ Նա նաև նախկինում ԱԺ պատգամավոր է եղել և հանդիսանում է Հայկոմկուսի Գյումրու քաղկոմի քարտուղարը։

Sarik Minasyan, head of the Civil Contract faction in the Gyumri City Council, stated that they will participate in all council meetings that hold importance for the city's interests. Speaking to journalists, he said that the Civil Contract party will ensure its presence at these sessions.
“We are not turning away from the people of Gyumri,” Minasyan said, according to Pastinfo.
“We will attend every session that is crucial for the development of our city. We will present our programs. With 14 members, we have the ability to initiate extraordinary sessions and put forth our own agenda,” he stated.
Minasyan added that every point from their electoral platform will be brought before the council and they will monitor their implementation. “This program is about Gyumri and for Gyumri residents. We are not distancing ourselves from them; we serve our city and its people,” he said.
During the May 2 session of the Gyumri City Council, Avetis Arakelyan was elected First Deputy Mayor. The proposal was approved during the council meeting. The position of Second Deputy Mayor was assigned to Gagik Manukyan, who had previously served as deputy mayor during Vardan Ghukasyan's tenure. Manukyan is also a former member of parliament and currently serves as the secretary of the Gyumri city committee of the Communist Party of Armenia.