Աթենքից Երևան ժամանած 52-ամյա քաղաքացու ուղեբեռում հայտնաբերվել են թմրամիջոցներ, որոնց ընդհանուր շուկայական արժեքը գերազանցում է 200 միլիոն դրամը։ Տղամարդը ձերբակալվել է, հայտնում է ՆԳՆ–ն։
Քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները, օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումներով, տեղեկություն էին ձեռք բերել, որ արտերկրից Երևան ժամանող 52-ամյա մի տղամարդու ուղեբեռում առանձնապես խոշոր չափերով տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ կան։ Տեղեկությունը փոխանցվել է Պետական եկամուտների կոմիտե՝ համապատասխան հսկողություն սահմանելու նպատակով։
Ապօրինի թմրաշրջանառության դեմ պայքարող քրեական ոստիկանները, օպերատիվ տվյալները վերջնականապես իրացնելիս, համագործակցեցին Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության և Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի ծառայողների հետ։
Արդյունքում՝ Աթենք-Երևան չվերթի ժամանումից հետո մաքսային զննման է ենթարկվել 52-ամյա տղամարդու ուղեբեռը։ Հայտնաբերվել են ընդհանուր 4000-ից ավելի «էքստզի» տեսակի թմրամիջոցի հաբեր, 970 գրամ կոկաին, 885 հատ բուպրենորֆին տեսակի թմրամիջոց պարունակող սուբուտեքսի հաբ, 5 գրամ նույն հաբի վնասված կտորներ, ինչպես նաև տարբեր գրառումներով 15 դեղապատիճ։ Հայտնաբերված թմրամիջոցների շուկայական արժեքը գերազանցում է առնվազն 200 միլիոն դրամը։

В багаже 52-летнего гражданина, прибывшего из Афин в Ереван, были обнаружены наркотические вещества на сумму, превышающую 200 миллионов драмов. Мужчина был арестован, сообщает Министерство внутренних дел.
Сотрудники управления по борьбе с незаконным оборотом наркотиков криминальной полиции, проводя масштабные оперативно-розыскные мероприятия, получили информацию о том, что в багаже мужчины, прибывающего из-за границы, находятся особо крупные партии различных наркотиков. Информация была передана Комитету государственных доходов для установления соответствующего контроля.
На финальном этапе операции криминальная полиция взаимодействовала с сотрудниками управления по борьбе с контрабандой Комитета госдоходов и отделения общинной полиции в аэропорту «Звартноц».
После прибытия рейса Афины–Ереван багаж мужчины прошёл таможенный досмотр. Были обнаружены более 4000 таблеток экстази, 970 граммов кокаина, 885 таблеток субутекса (содержат бупренорфин), 5 граммов повреждённых таблеток этого же препарата, а также 15 капсул с различными надписями. Рыночная стоимость изъятых наркотиков превышает 200 миллионов драмов.