Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզում գործող բաժնի աշխատակիցների իրականացրած բացատրական աշխատանքի շնորհիվ մայիսի 2-ի առավոտյան բաժին է ներկայացել 36-ամյա մի տղամարդ Վանաձորից, որը2024-ի օգոստոսից հետախուզվում է Ռուսաստանի իրավապահների կողմից՝ ապօրինի դրամախաղերի կազմակերպման և անցկացման մեղադրանքով։
Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանք, հայտնում է Ներքին գործերի նախարարությունը։
Մայիսի լույս 3–ի գիշերը «Բագրատաշեն» սահմանային հսկիչ բաժնից Նոյեմբերյանի Համայնքային ոստիկանություն է տեղափոխվել 47-ամյա մի օտարերկրացի, ով բնակվել է Երևանում։
Ինտերպոլի ԱԿԲ Հայաստանի բաժնից ստացված տեղեկությունների համաձայն՝ տղամարդը 2017 թվականից հետախուզվում է Իրանի իրավապահ մարմինների կողմից՝ խարդախության մեղադրանքով։ Նրա նկատմամբ ևս կիրառվել է կալանք։

Благодаря разъяснительной работе сотрудников отделения уголовной полиции Лорийской области, утром 2 мая добровольно явился в участок 36-летний житель Ванадзора, находившийся в розыске с августа прошлого года. Его разыскивали российские правоохранительные органы по обвинению в организации и проведении незаконных азартных игр.
Как сообщает Министерство внутренних дел Армении, в отношении мужчины применена мера пресечения в виде ареста.
В ночь с 2 на 3 мая из пограничного контрольного пункта «Баграташен» в участок полиции Ноемберяна был доставлен 47-летний иностранный гражданин, проживавший в Ереване.
По информации, полученной от армянского отделения Национального центрального бюро Интерпола, этот человек с 2017 года находился в розыске по линии Ирана по обвинению в мошенничестве. Ему также была избрана мера пресечения в виде ареста.