Հունգարական Wizz Air ավիաընկերությունը հայտարարել է Հայաստանից դեպի եվրոպական 6 երկրի 8 քաղաք նոր չվերթեր մեկնարկելու մասին։ Այդ մասին ասվում է ընկերության ֆեյսբուքյան էջում։
«Մենք հպարտ ենք Երևանում մեր 34-րդ բազան բացելու համար՝ մեկնարկելով նոր չվերթեր 8 ուղղությունով՝ կապելով Հայաստանը եվրոպական ավելի շատ երկրների հետ, քան երբևէ»,–ասվում է հրապարակման մեջ։
Տոմսերի գները սկսվում են ընդամենը 29.99 եվրոյից։
Նոր ուղղություններն են՝ Գերմանիայի Համբուրգ և Մեմինգեն քաղաքներ, Իտալիայի Նեապոլ և Բարի, ինչպես նաև Ռումինիայի Բուխարեստ, Կիպրոսի Պաֆոս, Ֆրանսիայի Նիս և Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահա։
«Սա ևս մեկ մեծ քայլ է ճամփորդությունները բոլորի համար առավել հասանելի դարձնելու ճանապարհին»,- հայտարարել է ավիաընկերությունը։

Wizz Air, the Hungarian budget airline, has announced the launch of new direct flights from Armenia to eight cities in six European countries. The announcement was made on the airline’s official Facebook page.
"We are proud to open our 34th base in Yerevan, launching new flights to 8 destinations and connecting Armenia with more European countries than ever before," the statement read.
Ticket prices for the new routes start at just €29.99.
The newly added destinations include Hamburg and Memmingen in Germany, Naples and Bari in Italy, Bucharest in Romania, Paphos in Cyprus, Nice in France, and Prague, the capital of the Czech Republic.