Հունգարական Wizz Air ավիաընկերությունը հայտարարել է Հայաստանից դեպի եվրոպական 6 երկրի 8 քաղաք նոր չվերթեր մեկնարկելու մասին։ Այդ մասին ասվում է ընկերության ֆեյսբուքյան էջում։
«Մենք հպարտ ենք Երևանում մեր 34-րդ բազան բացելու համար՝ մեկնարկելով նոր չվերթեր 8 ուղղությունով՝ կապելով Հայաստանը եվրոպական ավելի շատ երկրների հետ, քան երբևէ»,–ասվում է հրապարակման մեջ։
Տոմսերի գները սկսվում են ընդամենը 29.99 եվրոյից։
Նոր ուղղություններն են՝ Գերմանիայի Համբուրգ և Մեմինգեն քաղաքներ, Իտալիայի Նեապոլ և Բարի, ինչպես նաև Ռումինիայի Բուխարեստ, Կիպրոսի Պաֆոս, Ֆրանսիայի Նիս և Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահա։
«Սա ևս մեկ մեծ քայլ է ճամփորդությունները բոլորի համար առավել հասանելի դարձնելու ճանապարհին»,- հայտարարել է ավիաընկերությունը։

7 Май 2025 - 08:42 AMT
Венгерская бюджетная авиакомпания Wizz Air объявила о запуске прямых рейсов из Армении в восемь городов шести европейских стран. Об этом сообщается на официальной странице авиакомпании в Facebook.
«Мы гордимся тем, что открываем нашу 34-ю базу в Ереване, запуская рейсы по 8 новым направлениям и соединяя Армению с большим количеством европейских стран, чем когда-либо», — говорится в публикации.
Цены на билеты начинаются всего от 29,99 евро.
Новые направления включают города Гамбург и Мемминген в Германии, Неаполь и Бари в Италии, Бухарест в Румынии, Пафос на Кипре, Ниццу во Франции и Прагу — столицу Чехии.
«Это ещё один важный шаг на пути к тому, чтобы сделать путешествия доступными для всех», — заявили в компании.