Արդեն տասներորդ տարին անընդմեջ Դավիթ և Նարե անունները շարունակել են գլխավորել Հայաստանում ծնված երեխաներին ամենից հաճախ տրվող անունների շարքը։ Այս տվյալներն արձանագրել է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեն։
2024-ին ծնվել է 16,022 աղջիկ և 17,571 տղա։ Նույն ժամանակահատվածում Նարե անունը տրվել է 620 աղջկա, Լուսե անունը՝ 563 նորածնի, իսկ Արփի՝ 539։ Ամենահաճախ հանդիպող 50 անունների շարքում վերջինն Արև անունն է, որը տրվել է 69 նորածնի, գրում է Sputnik Արմենիան։
Տղաների պարագայում Դավիթ անունը ամենատարածվածն է՝ տրվել է 1 157 նորածնի։ Նարեկ անունը ստացել է 832 տղա, իսկ Հայկ անունը՝ 625։ Ցանկը եզրափակում է Էդուարդ անունը, որն ընտրվել է 66 նորածնի համար։
Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տեղեկությունների համաձայն՝ նորածինների շրջանում ամենատարածված ազգանունները շարունակում են մնալ Սարգսյանն ու Գրիգորյանը։

Уже десятый год подряд имена Давид и Наре возглавляют список самых распространенных имен, которые дают новорожденным в Армении. Об этом свидетельствуют данные, опубликованные Статистическим комитетом Республики Армения.
В 2024 году в стране родилось 16 022 девочки и 17 571 мальчик. В этот период имя Наре дали 620 девочкам, имя Лусе — 563, а Арпи — 539. Имя Арев замыкает список из 50 самых популярных женских имен — его получили 69 новорожденных, сообщает «Спутник Армения».
Среди мальчиков самым популярным именем остается Давид — его дали 1 157 новорожденным. Имя Нарек получили 832 мальчика, а имя Айк — 625. Замыкает список имя Эдуард, которое выбрали для 66 мальчиков.
Согласно информации Статкомитета, самыми распространенными фамилиями среди новорожденных по-прежнему являются Саргсян и Григорян.