«Արթուն ենք» քաղաքացիական շարժման նախաձեռնող անդամ Էդգար Ղազարյանն անդրադարձել է մայիսի 7–ին Ազգային ժողովում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ալեն Սիմոնյանի մասնակցությամբ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորների հետ վիճաբանությունը՝ նշելով, որ եթե պատգամավորները իմպիչմենտ չսկսեն, վաստակել են այն, ինչ ստանում են։ Նա այդ մասին գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Փաշինյանը, ընդդիմադիր լրագրողի հարցին արձագանքելիս, ասել է․ «Վեր ընկի տեղդ, ներվերս չուտես»։ Իսկ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սպառնացել է պատգամավորին «դուրս շպրտել» նիստերի դահլիճից։
«Եթե Ազգային ժողովում այսօր տեղի ունեցած խայտառակությունից հետո վաղը պատգամավորները չնախաձեռնեն վարչապետին անվստահություն հայտնելու գործընթաց, ուրեմն վաստակել են այն, ինչ ստանում են։
Նիկոլ Փաշինյանի, Ալեն Սիմոնյանի և մյուսների այս պահվածքը պայմանավորված է նրանով, որ պատգամավորները ոչ թե նրանց դեմ են պայքարում, այլ նրանց իշխանությունից հեռացնելու գաղափարի հեղինակների», – գրել է Ղազարյանը:
Մայիսի 7–ին Ազգային ժողովում այսօրվա նիստի ընթացքում իրավիճակը լարվել է, երբ ընդդիմադիր պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը մեղադրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ պնդելով, թե վերջինս չունի քաղաքական կամք՝ կոռուպցիոն սկանդալներում ներգրավված իր թիմակիցներին պատասխանատվության ենթարկելու համար։ Նա նշել է, որ մամուլում ներկայացված մեղադրանքները որևէ իրավական ընթացք չեն ստացել։ Սրան ի պատասխան վարչապետը հայտարարել է՝ մամուլը դատական իշխանություն չէ, իսկ եթե մամուլի հրապարակումներով առաջնորդվեն, ապա ընդդիմադիրները կհայտնվեն ԱԱԾ «պադվալում»՝ որպես «5-րդ անիվ»:

Член инициативной группы гражданского движения «Пробуждение» Эдгар Газарян прокомментировал конфликт 7 мая в Национальном собрании Армении, в ходе которого премьер-министр Никол Пашинян и спикер парламента Ален Симонян вступили в перепалку с депутатами фракции «Армения».
В своей публикации на Facebook он отметил, что если депутаты не начнут процесс импичмента, то заслужили все, что получают.
«Если после сегодняшнего позора в Национальном собрании депутаты завтра не инициируют процесс выражения недоверия премьер-министру, значит, они заслужили все, что получают.
Такое поведение Никола Пашиняна, Алена Симоняна и других объясняется тем, что депутаты борются не с ними, а с авторами идеи об их отстранении от власти», — написал Газарян.
Инцидент произошел 7 мая во время парламентского заседания, когда оппозиционный депутат Анна Григорян обвинила премьер-министра в отсутствии политической воли привлечь к ответственности своих соратников, упомянутых в коррупционных скандалах. По её словам, ни одно из обвинений, опубликованных в прессе, не получило правового развития. В ответ Пашинян заявил, что СМИ — не судебный орган, и если действовать на основе публикаций, то сами оппозиционеры окажутся в «подвале» СНБ как «пятое колесо».
Кроме того, премьер-министр резко ответил на вопрос оппозиционного журналиста: «Сядь на место, не фействый мне на нервы», а спикер парламента Симонян пригрозил «выбросить» депутата из зала заседаний.