Հասարակական քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը հայտնել է, որ մայիսի 12-ին հերթագրվել է հանդիպման ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի հետ և մտադիր է նրա հետ քննարկել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելուն վերաբերող հարցեր։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Ազգային ժողովում հայտարարված քաղաքացիների ընդունելության շրջանակներում 2025 թվականի մայիսի 12-ին ժամը 11։00-13։00 հերթագրվել եմ մասնակցելու ընդունելության Ազգային ժողովի Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով անդամների հետ, իսկ նույն օրը ժամը 14։00-16։00 հատվածում՝ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի հետ։
Նրանց հետ պատրաստվում եմ քննարկել Նիկոլ Փաշինյանին՝ վարչապետի պաշտոնից անվստահություն հայտնելու (իմպիչմենտին) վերաբերող հարցերը։ Եթե այդ հանդիպումները հետաքրքիր են ԶԼՄ-ներին՝ լուսաբանելու համար, ապա ես միայն շնորհակալ կլինեմ»,–ասվում է գրառման մեջ։
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը, անդրադառնալով վարչապետի իմպիչմենտի շուրջ խոսակցություններին, ասել է, որ եթե ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն առաջադրվի վարչապետի թեկնածու, իրենք կսատարեն։

Edgar Ghazaryan, a public and political figure, announced that he has scheduled a meeting with National Assembly Deputy Speaker Ruben Rubinyan on May 12 to discuss matters related to expressing no confidence in Prime Minister Nikol Pashinyan. Ghazaryan made the announcement on his Facebook page.
With them, I intend to discuss issues related to expressing no confidence in Nikol Pashinyan and his removal from the position of prime minister (impeachment). If media outlets are interested in covering these meetings, I would be grateful," the post reads.
On April 28, the "We Are Awake" movement delivered individual letters to all Members of Parliament, proposing the initiation of an impeachment process against Prime Minister Nikol Pashinyan within a reasonable timeframe (ten days).
Hayk Mamijanyan, head of the "I Have Honor" parliamentary faction, commented on the impeachment discussions, stating that if Armenia’s second president Robert Kocharyan is nominated as prime minister, they would support him.