Հանրային գործիչ Արթուր Չախոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ստերով փորձում են իրեն ՌԴ-ի գործակալ ներկայացնել։
«Այ սենց՝ ստերով են ինձ ՌԴ-ի գործակալ ներկայացնում՝ իրականությունը ստով քողարկելով։
Այս իշխանությունը տեղեկատվական հիբրիդային պատերազմ է սկսել՝ գործի դնելով ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանին, որը, լինելով ԱԺ պատգամավոր, սուտ է տարածում՝ պետական մակարդակով։
Տեսնում եք չէ՝ ինչպես են հանրությանը մոլորեցնում բացահայտ ստերով, միայն թե Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության թալանի աթոռը պահեն։ Մենք բոլորս տեսնում ենք, թե ինչ ստորությունների է պատրաստ այս իշխանությունը՝ այդ աթոռին մնալու համար։
Ամենացավալին այն է, որ այս ստերն արժանահավատ դարձնելու համար օգտագործում են պատգամավորների ու բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ որպեսզի հանրության ականջին այդ սուտը հնչի որպես արժանահավատ տեղեկատվություն։ Որպեսզի հասարակ քաղաքացին իրականությունը չտեսնի։
Խնդրում եմ, ասեք՝ ինչպես կարելի է պայքարել այս անարդարության դեմ, եթե այս իշխանության ստերը հաղթում են ճշմարտությանը»,–ասվում է գրառման մեջ։
Արմեն Խաչատրյանն ասել է, որ լավ կլիներ, որ բլոգերն ավելի օբյեկտիվ լիներ և ասեր, որ մանկապարտեզում կատարված աշխատանքները հենց նշված խնդիրների պատճառով չեն ընդունվել քաղաքապետարանի կողմից, և դրանով մղել ժողովրդին կառավարության դեմ։ Նա նաև ասել է, թե Նոր Նորքի թաղապետը չի ընդունել, որ իր ձայնագրությունն է, որտեղ նա հայհոյում է, թեև վերջինս հաստատել է դա։

12 Май 2025 - 12:14 AMT
Общественный деятель Артур Чахоян написал на своей странице в Facebook, что его пытаются представить агентом России, распространяя лживые обвинения.
«Вот так — лгут, представляя меня агентом России, скрывая правду за ложью», — говорится в записи.
По его словам, действующая власть начала информационную гибридную войну, привлекая к этому депутата от правящей партии «Гражданский договор» Армена Хачатряна, который, несмотря на свой статус народного избранника, распространяет ложь на государственном уровне.
«Вы же видите, как они вводят общество в заблуждение откровенной ложью, лишь бы сохранить власть Пашиняна. Мы все видим, на какие низости готова эта власть, чтобы удержаться у власти», — добавил он.
Чахоян выразил сожаление по поводу того, что для придания лжи правдоподобия используются депутаты и высокопоставленные чиновники, чтобы граждане воспринимали это как достоверную информацию.
«Самое печальное — ложь доносится до народа устами депутатов и высоких должностных лиц, чтобы воспринималась как истина. Как бороться с этой несправедливостью, если ложь побеждает правду?» — отметил он.
Армен Хачатрян в свою очередь заявил, что блогер должен быть более объективным и признать, что работы в детском саду не были приняты мэрией из-за выявленных недостатков, и что он этим подстрекает народ против правительства. Также он отметил, что глава общины Нор Норк сначала отрицал, что это его голос на аудиозаписи с нецензурной бранью, хотя позже это подтвердил.