2025 թվականի առաջին 4 ամիսների ընթացքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված մոտ 5 մլրդ դրամի վնասը՝ այսինքն, ավելի մեծ չափով գումար է վերականգնվել այս տարվա 4 ամիսների ընթացքում, քան ամբողջ 2024 թվականին պատճառված վնասն է: Այդ մասին Ազգային ժողովում ասել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանը:
Անդրադառնալով 2024 թվականի ընթացքում պետությանը վերադարձված գումարին՝ Արթուր Նահապետյանը նկատել է, որ վերականգնված գումարը՝ մոտ 477 մլն դրամը, փաստացի դրամական տեսքով վերականգնված գումարն է, հայտնում է 1lurer.am-ը։
«Մենք ունենք բազմաթիվ շարժական և անշարժ գույքեր, որոնք արգելանքի տակ են դրվել, և, բնականաբար, այս թվի մեջ շարժական ու անշարժ գույքերը ներառված չեն: Եթե դրանցով հետագայում ունենանք մեղադրական դատական ակտեր, ապա պատճառված վնասի վերականգնման ուղղությամբ փաստացի ծավալն ավելի մեծ կլինի, քան նշված 477 մլն դրամն է»,–ասել է նա։

Chairman of Armenia’s Anti-Corruption Committee Artur Nahapetyan reported that approximately AMD 5 billion in damages to the state were recovered during the first four months of 2025. This figure exceeds the total amount of damage recorded for all of 2024.
Referring to last year’s figures, Nahapetyan noted that the amount recovered in 2024 stood at roughly AMD 477 million, and this reflected actual cash returns, according to 1lurer.am .
“We have many movable and immovable assets under seizure, and naturally, these assets are not included in the above total. If these lead to convictions in court, the actual volume of recovered damage will be even higher than the mentioned AMD 477 million,” he added.