Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունը։
«Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր մայիսի 13-ին՝ ժամը 20:45-21։30-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,–ասված է հաղորդագրության մեջ։
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը մայիսի 13–ին ասել էր, որ ադրբեջանական կողմից սահմանագծի երկայնքով երբեմն արձանագրվում են անկանոն, ոչ թիրախային կրակոցներ։
Մայիսի 9-ին, մոտավորապես ժամը 22:20-ին, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումներն կրակել են Սյունիքի մարզի Խնածախ գյուղի ուղղությամբ, որի արդյունքում վնասվել է այնտեղ գտնվող բնակելի տան տանիքը։

Armenia’s Ministry of Defense has denied what it called “yet another disinformation campaign” by Azerbaijan.
"The statement by Azerbaijan's Ministry of Defense, alleging that on May 13, between 8:45 p.m. and 9:30 p.m., units of the Armenian Armed Forces opened fire toward Azerbaijani positions located in the eastern and southeastern sections of the border, does not correspond to reality," the ministry said in a statement.
On May 13, Aram Torosyan, spokesperson for Armenia’s Ministry of Defense, noted that “occasional, non-targeted gunfire is sometimes observed from the Azerbaijani side along the border.”
On May 9, at approximately 10:20 p.m., Azerbaijani armed forces fired toward the village of Khnatsakh in Armenia’s Syunik Province, damaging the roof of a residential house.