Հասարակական գործիչ Արթուր Չախոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ մանկապարտեզի վերանորոգման դիմաց վճարված գումարի վերաբերյալ նախկինում արված հերքումները եղել են կեղծ։
«Հիշում եք չէ՞ կոռուպցիան ծածկադմփոց անելու նպատակով պնդում էին, թե մանկապարտեզի վերանորոգման դիմաց գումար չի վճարվել։
Իսկ իրականությունն այն է, որ այդ անորակ աշխատանքների դիմաց Երևանի քաղաքապետարանը վճարել է 222,164,999 դրամ։
Այո, ճիշտ կարդացիք՝ երկու հարյուր քսաներկու միլիոն դրամ
Թող ժողովուրդը հետևություն անի ու տեսնի՝ ովքեր են իշխանության ղեկին։ Նրանք, ովքեր ժողովրդի աչքերին նայելով՝ սուտ են խոսում միայն մի բանի համար՝ թալանի աթոռը պահելու համար։
Եվ ամենավտանգավորը՝ այդ սուտը պետական մակարդակով է տարածվում»,–ասվում է գրառման մեջ։
Արթուր Չախոյանն ու Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն օրեր առաջ համատեղ տեսանյութ էին հրապարակել Նոր Նորքի նոր վերանորոգված թիվ 105 մանկապարտեզից՝ ցույց տալով կատարված անորակ աշխատանքները։ Դրանից հետո Չախոյանը գրառում էր արել, որ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարը զանգահարել է իրեն ու Մանուկյանին, սպառնացել և հայհոյել։ Հաջորդ օրը թաղապետարանի շենքում Չախոյանն ու Մանուկյանը բողոքի ակցիա էին իրականացրել՝ հրապարակելով հեռախոսազանգի ձայնագրությունը, որտեղ նախ թաղապետն է հայհոյում, ապա փոխադարձ հայհոյանքներ են հնչում։ Եվ քանի որ Տիգրան Տեր-Մարգարյանն աշխատավայրում չի եղել, ակցիայի կազմակերպիչները յոգուրտ են լցրել թաղապետի լուսանկարների վրա, որոնք իրենց հետ էին տարել: Չախոյանին խուլիգանության հոդվածով մեղադրանք է ներկայացվել հենց այս գործողության համար։
Ապրիլի 30-ին Նոր Նորքի վարչական ղեկավարի աշխատակազմում նախատեսված է եղել հանրային քննարկում, և Արթուր Չախոյանը կրկին այցելել է թաղապետարան՝ պահանջելու բացատրություն իր հանդեպ հնչեցված հայհոյանքների համար։ Ընդունարանում նրան ծեծի են ենթարկել թաղապետարանի աշխատակիցները, որին միացել է նաև վարչական շրջանի ղեկավարը։

Общественный деятель Артур Чахоян сообщил, что мэрия Еревана заплатила 222 164 999 драмов за некачественный ремонт детского сада, несмотря на прежние опровержения.
В публикации на своей странице в Facebook он написал: «Помните, как утверждали, будто за ремонт детсада не платили, чтобы скрыть коррупцию? А на деле за некачественные работы заплатили более 222 миллионов драмов. Пусть народ сделает выводы и увидит, кто стоит у власти. Это те, кто, глядя людям в глаза, лгут ради сохранения кресла. И самое опасное — эти лжи распространяются на государственном уровне».
Ранее Чахоян и Месроп Манукян, член фракции «Мать Армения» в совете старейшин Еревана, опубликовали совместное видео из недавно отремонтированного детского сада №105 в Нор Норке, где продемонстрировали некачественно выполненные работы.
Впоследствии Чахоян заявил, что глава административного района позвонил им с Манукяном, угрожал и оскорблял. На следующий день они провели акцию протеста в здании администрации, опубликовав аудиозапись разговора, в которой сначала звучат оскорбления со стороны главы, а затем начинается взаимная перебранка. Так как Тигран Тер-Маргарян отсутствовал, участники акции облили его фотографии йогуртом. В результате этого действия Чахояну предъявлено обвинение по статье о хулиганстве.
30 апреля, во время общественного обсуждения в здании администрации Нор Норка, Чахоян вновь посетил учреждение, требуя объяснений за оскорбления в свой адрес. Сотрудники администрации избили его, и к избиению присоединился сам глава района.