Մայիսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում հանդիպել է ԳԴՀ պաշտպանության դաշնային նախարար Բորիս Պիստորիուսի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԳԴՀ համագործակցության ընթացքը և զարգացման հեռանկարները: Կողմերը բարձր են գնահատել գործակցության ներկա մակարդակը և այն ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:
Սուրեն Պապիկյանը նաև ոչ պաշտոնական ձևաչափով հանդիպումներ է անցկացրել մի շարք գործընկերների հետ, այդ թվում՝ Չինաստանի, Ղազախստանի, Վրաստանի պաշտպանության նախարարների, ինչպես նաև ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի դաշնային նախարարի հետ, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունները։

Armenian Defense Minister Suren Papikyan met with German Federal Minister of Defense Boris Pistorius in Berlin on May 13.
During the meeting, they reviewed the current state of Armenia-Germany cooperation in the defense sector and explored prospects for its further development. Both sides praised the existing level of collaboration and expressed readiness to expand it.
The ministers also exchanged views on regional and international security matters.
Papikyan also held informal meetings with several counterparts, including the defense ministers of China, Kazakhstan, and Georgia, as well as the United Nations Secretary-General and the German Federal Minister for Foreign Affairs, according to the Ministry of Defense.