Մայիսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում հանդիպել է ԳԴՀ պաշտպանության դաշնային նախարար Բորիս Պիստորիուսի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԳԴՀ համագործակցության ընթացքը և զարգացման հեռանկարները: Կողմերը բարձր են գնահատել գործակցության ներկա մակարդակը և այն ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:
Սուրեն Պապիկյանը նաև ոչ պաշտոնական ձևաչափով հանդիպումներ է անցկացրել մի շարք գործընկերների հետ, այդ թվում՝ Չինաստանի, Ղազախստանի, Վրաստանի պաշտպանության նախարարների, ինչպես նաև ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի դաշնային նախարարի հետ, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունները։

14 Май 2025 - 09:02 AMT
13 мая министр обороны Республики Армения Сурен Папикян встретился в Берлине с федеральным министром обороны Германии Борисом Писториусом.
Стороны обсудили текущее состояние сотрудничества между Арменией и Германией в области обороны и его перспективы. Оба министра высоко оценили уровень взаимодействия и выразили готовность его расширять.
Собеседники также коснулись вопросов региональной и международной безопасности.
Как сообщает Министерство обороны, Сурен Папикян также провел неформальные встречи с рядом коллег, в том числе с министрами обороны Китая, Казахстана и Грузии, генеральным секретарем ООН и федеральным министром иностранных дел Германии.