Երևանի Պուշկինի անվան դպրոցի նախկին տնօրեն Նատալյա Ստեփանյանի ներկայացրած դիմում–բողոքը չի բավարարվել։ Այդ մասին տեղեկացրել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության մամուլի ծառայությունից, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Դիմողի բողոքը չի բավարարվել, և եզրակացությունը համապատասխան կարգով փոխանցվել է հավակնորդին։ Բոլոր գործընթացները կիրականացվեն ըստ սահմանված կարգի սահմանված ժամկետներում»,– պարզաբանել են ԿԳՄՍՆ–ից։
Երևանի Պուշկինի անվան թիվ 8 հիմնական դպրոցի աշակերտները մայիսի 8-ին դասադուլ են իրականացրել՝ պահանջելով վերադարձնել Նատալյա Ստեփանյանին տնօրենի պաշտոնին։ Աշակերտների ծնողները նախաձեռնել էին ստորագրահավաք։ Միևնույն ժամանակ, ԿԳՄՍՆ-ից Sputnik Արմենիային հայտնել են, որ Ստեփանյանը չի հաղթահարել ատեստավորման հարցազրույցի փուլը և նախաձեռնել է այդ արդյունքների բողոքարկումը։

Жалоба-заявление бывшего директора ереванской школы имени Пушкина Натальи Степанян отклонена. Об этом сообщила пресс-служба Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении, передаёт «Спутник Армения».
«Жалоба заявителя не была удовлетворена, и заключение в установленном порядке передано кандидату. Все процессы будут реализованы в соответствии с установленными сроками и порядком», – пояснили в министерстве.
8 мая учащиеся ереванской основной школы №8 имени Пушкина устроили забастовку, требуя вернуть Степанян на пост директора. Родители учеников инициировали сбор подписей. Тем не менее, как сообщили в министерстве, Степанян не прошла этап собеседования в рамках аттестации и оспорила полученные результаты.