Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Զվարթնոց» մաքսատան նախկին պետ Արմեն Ստեփանյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
28 անշարժ գույք,
3 շարժական գույք,
1 տրանսպորտային միջոցի շուկայական արժեք,
1 իրավաբանական անձում ունեցած մասնակցություն,
234 միլիոն 156 հազար դրամ արժողությամբ պարտատոմսերի չմարված մնացորդ,
1 միլիարդ 265 միլիոն դրամ, որը դասակարգվել է որպես ապօրինի ծագում ունեցող դրամական միջոցների մնացորդ,
709 միլիոն 616 հազար դրամ՝ օրինական եկամուտներով չհիմնավորված, ապօրինի ծագում ունեցող և բարեխիղճ ձեռքբերողների փոխանցված կամ չնույնականացված դրամական միջոցների ընդհանուր գումար,

Антикоррупционный суд принял к производству новый иск Генеральной прокуратуры Армении о конфискации имущества, признанного незаконно приобретенным. Ответчиками по делу выступают бывший начальник таможни «Звартноц» Армен Степанян и связанные с ним лица.
Согласно иску, в пользу Республики Армения подлежат конфискации:
28 объектов недвижимости,
3 движимых имущества,
Рыночная стоимость одного транспортного средства,
Доля в одном юридическом лице,
Неисполненные облигации на сумму 234,156 млн драмов,
1,265 млрд драмов, классифицированные как незаконные денежные средства,
709,616 млн драмов — незаконно полученные и неидентифицированные средства, не подтвержденные легальными доходами,
Право требования по займу на 4 млн драмов,
Банковские вклады на сумму около 3 млн драмов.
Эти меры являются частью антикоррупционной политики Армении, направленной на изъятие необоснованного богатства, нажитого в результате злоупотребления властью.