Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հայտարարել է, որ շարունակում է իր գործունեությունը Երևանի Նաիրի Զարյան փողոցի 17Ա հասցեում գտնվող Արցախի ներկայացուցչության շենքում:
Այս ընթացքում Խորհուրդն արդեն նախաձեռնել է բազմաթիվ հանդիպումներ տարբեր մասնագետների, կառույցների և անհատների հետ։ Այդ քննարկումների ժամանակ հավաքագրվել ու համակարգվել են տեղահանված արցախցիներին հուզող կարևոր հարցերն ու հիմնախնդիրները։
Ըստ տարածած հաղորդագրության՝ Խորհուրդը շարունակում է իր նպատակաուղղված աշխատանքը՝ ուղղված խնդիրների վերլուծությանը, լուծումների մշակմանը և համապատասխան գործողությունների իրականացմանը։
Խորհուրդը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ արցախցիները կարող են իրենց հարցերն ու առաջարկությունները ուղարկել Խորհրդի ֆեյսբուքյան էջին կամ անձամբ ներկայանալ գրասենյակ՝ դրանք ներկայացնելու համար։
Բոլոր ներկայացված խնդիրները կվերլուծվեն, կդասակարգվեն ըստ թեմաների, և դրանց լուծման ուղղությամբ կձեռնարկվեն համատեղ քայլեր։

The Council for the Protection of Artsakh People’s Rights has announced that it continues operating from the building of the Artsakh Representation, located at 17A Nairi Zaryan Street in Yerevan.
In recent weeks, the Council has initiated numerous meetings with professionals, institutions, and individuals. These discussions have helped identify and organize pressing concerns and issues affecting displaced citizens from Artsakh.
According to its statement, the Council continues targeted work focused on analyzing problems, developing solutions, and implementing appropriate measures.
The Council reiterated that Artsakh citizens can submit their questions and proposals through its Facebook page or visit the office in person to present them directly.
All submitted issues will be analyzed, categorized by topic, and addressed through coordinated actions.