Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հայտարարել է, որ շարունակում է իր գործունեությունը Երևանի Նաիրի Զարյան փողոցի 17Ա հասցեում գտնվող Արցախի ներկայացուցչության շենքում:
Այս ընթացքում Խորհուրդն արդեն նախաձեռնել է բազմաթիվ հանդիպումներ տարբեր մասնագետների, կառույցների և անհատների հետ։ Այդ քննարկումների ժամանակ հավաքագրվել ու համակարգվել են տեղահանված արցախցիներին հուզող կարևոր հարցերն ու հիմնախնդիրները։
Ըստ տարածած հաղորդագրության՝ Խորհուրդը շարունակում է իր նպատակաուղղված աշխատանքը՝ ուղղված խնդիրների վերլուծությանը, լուծումների մշակմանը և համապատասխան գործողությունների իրականացմանը։
Խորհուրդը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ արցախցիները կարող են իրենց հարցերն ու առաջարկությունները ուղարկել Խորհրդի ֆեյսբուքյան էջին կամ անձամբ ներկայանալ գրասենյակ՝ դրանք ներկայացնելու համար։
Բոլոր ներկայացված խնդիրները կվերլուծվեն, կդասակարգվեն ըստ թեմաների, և դրանց լուծման ուղղությամբ կձեռնարկվեն համատեղ քայլեր։

15 Май 2025 - 08:06 AMT
Совет по защите прав граждан Арцаха сообщил, что продолжает свою деятельность в здании представительства Арцаха по адресу: Ереван, улица Наири Заряна, 17А.
За это время Совет инициировал множество встреч с различными специалистами, структурами и отдельными лицами. В ходе обсуждений были собраны и систематизированы ключевые проблемы и вопросы, волнующие перемещённых арцахцев.
Согласно заявлению, Совет продолжает целенаправленную работу, направленную на анализ проблем, выработку решений и реализацию соответствующих действий.
Совет вновь подчеркнул, что арцахцы могут направлять свои вопросы и предложения через страницу в Facebook или лично обращаться в офис для их представления.
Все поступившие вопросы будут проанализированы, классифицированы по тематикам и прорабатываться совместными усилиями.