Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, կառավարության ճեպազրույցների սրահում, պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե ինչու գրառմամբ «պիժոն գյադա» չի անվանել ԱԺ-ում Լևոն Քոչարյանից բացի հայհոյանք հնչեցրած պատգամավորներ Արսեն Թորոսյանին, Վահագն Ալեքսանյանին, Անդրանիկ Քոչարյանին, ասել է, որ միայն մեկ հայհոյանք է լսել։
«Ես ԱԺ-ում լսեցի մեկ հայհոյանք»,–ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նախարարն ասել է, որ ցանկացած մարդ, ով «իրենից ոչինչ չի ներկայացնում և պետական պաշտոնյա դառնալուց հետո կդառնա միլիարդատեր, շատ ավելի վատ գնահատականի կարժանանա, քան նախօրեին իր գրառման մեջ էր տվել»։
Արձագանքելով այն դիտարկմանը, թե նա խոսում է Արցախյան պատերազմ անցած, Արցախի նախկին նախագահի մասին՝ Գևորգ Պապոյանն ասել է․ «Արցախյան պատերազմն անցած լինելը ոչ մեկի համար արդարացում չի կարող լինել, որ նա լինի գող, կոռումպացված մարդ»։
Նախարարը հավելել է, որ եթե իր հայտարարությունների հետ որևէ մեկը պրոբլեմ ունի, կարող է գնալ դատախազությունում հակառակը ապացուցել։
Մայիսի 14–ին Ազգային ժողովում վիճաբանություն և քաշքշուկ է տեղի ունեցել։ Իրավիճակը լարվել է ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի ելույթի ժամանակ, որն ամբիոնին է մոտեցել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի ելույթից հետո։Իրավիճակը ԱԺ–ում լարվել է։ Լևոն Քոչարյանը հեռացել է նիստերի դահլիճից։
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով ԱԺ–ում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության որոշ պատգամավորների հռետորաբանությանը, դա խայտառակություն և ամոթ է։

“I heard one curse word in Parliament,” he stated, according to Panorama.am .
The minister added that any individual who “is insignificant and becomes a billionaire after taking public office” deserves even harsher judgment than what he had expressed in his previous post.
Responding to the observation that he was referring to a former President of Artsakh who had served in the war, Papoyan said, “Having fought in the Artsakh war cannot justify being a thief or a corrupt person.”
He also noted that if anyone has an issue with his statements, they are welcome to go to the Prosecutor’s Office and prove otherwise.
On May 14, a scuffle broke out in the National Assembly following a speech by Deputy Speaker Hakob Arshakyan, which followed a statement by Armenia faction MP Levon Kocharyan. The tension escalated, leading Kocharyan to leave the chamber.
Former MP Edmon Marukyan commented on Facebook, calling the rhetoric used by some members of the ruling Civil Contract faction a disgrace.