Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, կառավարության ճեպազրույցների սրահում, պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե ինչու գրառմամբ «պիժոն գյադա» չի անվանել ԱԺ-ում Լևոն Քոչարյանից բացի հայհոյանք հնչեցրած պատգամավորներ Արսեն Թորոսյանին, Վահագն Ալեքսանյանին, Անդրանիկ Քոչարյանին, ասել է, որ միայն մեկ հայհոյանք է լսել։
«Ես ԱԺ-ում լսեցի մեկ հայհոյանք»,–ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նախարարն ասել է, որ ցանկացած մարդ, ով «իրենից ոչինչ չի ներկայացնում և պետական պաշտոնյա դառնալուց հետո կդառնա միլիարդատեր, շատ ավելի վատ գնահատականի կարժանանա, քան նախօրեին իր գրառման մեջ էր տվել»։
Արձագանքելով այն դիտարկմանը, թե նա խոսում է Արցախյան պատերազմ անցած, Արցախի նախկին նախագահի մասին՝ Գևորգ Պապոյանն ասել է․ «Արցախյան պատերազմն անցած լինելը ոչ մեկի համար արդարացում չի կարող լինել, որ նա լինի գող, կոռումպացված մարդ»։
Նախարարը հավելել է, որ եթե իր հայտարարությունների հետ որևէ մեկը պրոբլեմ ունի, կարող է գնալ դատախազությունում հակառակը ապացուցել։
Մայիսի 14–ին Ազգային ժողովում վիճաբանություն և քաշքշուկ է տեղի ունեցել։ Իրավիճակը լարվել է ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի ելույթի ժամանակ, որն ամբիոնին է մոտեցել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի ելույթից հետո։Իրավիճակը ԱԺ–ում լարվել է։ Լևոն Քոչարյանը հեռացել է նիստերի դահլիճից։
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով ԱԺ–ում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության որոշ պատգամավորների հռետորաբանությանը, դա խայտառակություն և ամոթ է։

Министр экономики Геворг Папоян в зале правительственных брифингов ответил на вопрос журналиста, почему он в своей записи использовал выражение «пижон гяда» только в адрес депутата Левона Кочаряна, но не других депутатов — Арсена Торосяна, Ваагна Алексаняна и Андраника Кочаряна, якобы тоже ругавшихся в парламенте. Папоян заявил, что слышал лишь одно ругательство.
«Я в парламенте услышал одну брань», — сказал он, передает «Panorama.am ».
Министр добавил, что любой человек, который «ничего из себя не представляет, но после получения госдолжности становится миллиардером», заслуживает ещё более резкой оценки, чем та, которую он дал ранее.
Отвечая на замечание, что речь идет о бывшем президенте Арцаха, участвовавшем в войне, Папоян заявил: «Прохождение Арцахской войны не может быть оправданием для того, чтобы быть вором или коррумпированным человеком».
Министр также отметил, что если кто-то имеет претензии к его заявлениям, может обратиться в прокуратуру и попытаться доказать обратное.
14 мая в Национальном собрании произошла ссора и потасовка. Обстановка накалилась после выступления вице-спикера парламента Акопа Аршакяна, последовавшего за речью депутата фракции «Армения» Левона Кочаряна. После инцидента Кочарян покинул зал заседаний.
Бывший депутат парламента Эдмон Марукян на своей странице в Facebook назвал риторику некоторых депутатов правящей фракции «Гражданский договор» позорной.