Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը, շարունակելով ներկայացնել «թքած-կպցրած» մանկապարտեզների շարքը, այս անգամ այցելել է Շենգավիթ վարչական շրջանում գտնվող թիվ 147 մանկապարտեզ։ Նա այդ մասին տեսանյութ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում։
Մանկապարտեզի շենքի պատին փակցված շինթույլտվությունից պարզ է դառնում, որ շինարարությունը նախատեսված է եղել սկսել 2022 թվականի մայիսի 17-ին և ավարտել 2023 թվականի օգոստոսին։
«Ես դիմել եմ քաղաքապետարան ու ստացել պատասխան, որի համաձայն կատարողականով 237 մլն դրամ արդեն ծախսել են այս մանկապարտեզի վրա, որը 2023 թվաանից պետք է գործեր։ Հիմա դուք դատեք, սիրելի ժողովուրդ, իրավապահ մարմիններ»,-ասել է ավագանու անդամը։
Մանուկյանը ցուցադրել է, թե ինչպես են պատի սալիկները հեշտությամբ ձեռքով հանվում։
«Մանկապարտեզն ո՞ւր է։ Երեխեքն ինչի՞ մանկապարտեզ չեն գալիս։ ․․․Հարցեր Նիկոլ Փաշինյանին շարքից . . .Դուք հա՞շտ եք, որ մեր վճարված հարկերը նման ձևով մսխվում են . . .Ձեր համար նորմա՞լ է , որ Երևանի քաղաքապետարանում ոչ մեկ չի խոսում այս խնդիրներից»,–ասել է նա։

Член ереванского совета старейшин от фракции «Мать Армения» Месроп Манукян продолжает освещать случаи так называемых «наспех сделанных» детских садов. На этот раз он побывал в детском саду №147, расположенном в административном районе Шенгавит. Видео визита он разместил на своей странице в Facebook.
Согласно строительному разрешению, размещенному на стене здания, начало работ было запланировано на 17 мая 2022 года, а завершение — на август 2023 года.
«Я обратился в мэрию и получил ответ, согласно которому на этот детский сад уже потрачено 237 миллионов драмов. Он должен был начать работу с 2023 года. Судите сами, дорогие граждане и правоохранительные органы», — заявил Манукян.
Он показал, как легко плитка со стен снимается вручную, указывая на низкое качество строительства.
«Где детский сад? Почему дети туда не ходят? Вопросы к Николу Пашиняну… Вас устраивает, что наши налоги расходуются таким образом? Вам нормально, что в мэрии Еревана никто не поднимает эти вопросы?» — сказал он.