Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Աննիտա Դեմետրիուի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 18-21-ը այցով կլինի Հայաստանում։ Այդ մասին ասվում է մայիսի 16-ին հրապարակված Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանի կարգադրության մեջ։
Պաշտոնական այցի ընթացքում նախատեսվում են մի շարք հանդիպումներ ու միջոցառումներ, որոնք միտված են հայ-կիպրական խորհրդարանական համագործակցության խորացմանը։
Այցի կազմակերպման աշխատանքների պատասխանատվությունը վերապահված է Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանին։

17 Май 2025 - 08:53 AMT
С 18 по 21 мая Армению посетит делегация, возглавляемая председателем Палаты представителей Кипра Аннитой Деметриу. Об этом говорится в распоряжении исполняющего обязанности председателя Национального собрания Армении Хакоба Аршаакяна, опубликованном 16 мая.
В рамках официального визита запланированы встречи и мероприятия, направленные на углубление парламентского сотрудничества между Арменией и Кипром.
Ответственным за организацию визита назначен руководитель аппарата Национального собрания – генеральный секретарь Давид Аракелян.