«Արթուն ենք» շարժման անդամ Նարեկ Մալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ երբեք որևէ մեկի մտքով չէր կարող անցնել, որ Հայաստանի ղեկավարների կանանցից մեկը ՀՀ քաղաքացուն հրապարակային կանվանի ոջիլ, մյուս քաղաքացուն՝ տխմար և այսպես շարունակ:
Նա հավելել է, որ 2018-ին իշխող ընտանիքի կողմից «հպարտ» հայտարարված քաղաքացուն այսօր նույն ընտանիքը հրապարակային հայհոյում է:
«Երբեք որևէ մեկի մտքով չէր կարող անցնել, որ Հայաստանի ղեկավարների կանանցից մեկը ՀՀ քաղաքացուն հրապարակային կանվանի ոջիլ, մյուս քաղաքացուն՝ տխմար և այսպես շարունակ: Ոչ Ռիմա Դեմիրճյանը, ոչ Լյուդմիլա Տեր-Պետրոսյանը, ոչ Բելլա Քոչարյանը, ոչ Ռիտա Սարգսյանը երբեք նման բան իրենց թույլ տալ չէին կարող:
2018-ին իշխող ընտանիքի կողմից «հպարտ» հայտարարված քաղաքացուն այսօր նույն ընտանիքը հրապարակային հայհոյում է:
Կարծում եմ ժամանակն է էվոլյուցիոն տեսության մեջ շտկումներ մտցնելու: Կարող ենք արդեն վստահ պնդել, որ ոջիլը առաջացել է հպարտ քաղաքացուց:
Կարճ տևեց հպարտ քաղաքացուց մինչև ոջիլ էվոլյուցիան՝ ընդամենը 7 տարի:
Ես առաջարկում եմ ոջիլներով հավաքվենք և իմպիչմենտի միջոցով վռնդենք սրանց, կամ համակերպվենք ոջիլի կարգավիճակին, ինչպես որոշ ընդդիմադիր պատգամավորներ արդեն արել են: Իսկ դուք ի՞նչ առաջարկ ունեք… սիրով կլսեմ»,–ասվում է գրառման մեջ։

Armenian activist Narek Malyan, a member of the “We Are Awake” movement, has expressed outrage on Facebook over what he calls public verbal abuse by Armenia's leadership.
He wrote that no one could have imagined that wives of Armenian leaders would refer to citizens using derogatory terms like “louse” and “idiot.”
Malyan recalled that in 2018, the ruling family had celebrated the Armenian citizen as a source of pride, but now the same family publicly insults them. “Never could anyone imagine that one of the wives of Armenia’s leaders would call a citizen a louse, another an idiot, and so on,” he said.
He emphasized that none of the wives of former leaders—Rima Demirchyan, Lyudmila Ter-Petrosyan, Bella Kocharyan, or Rita Sargsyan—would have permitted themselves such conduct.
“It took only seven years for the evolution from a proud citizen to a louse,” Malyan stated, sarcastically suggesting revisions to evolutionary theory. “I propose we lice unite and oust them through impeachment—or accept our status, as some opposition MPs already have. What’s your proposal? I’d love to hear it,” he concluded.