Մայիսի 20–ին ձերբակալված Երևանի քաղաքապետարանի երկու պաշտոնյաները կալանավորվել են։ Նրանք մեղադրվում են կաշառք ստանալու համար։ Այդ մասին հայտնել է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մայիսի 20–ի առավոտյան ապացուցողական և այլ գործողություններ էր իրականացրել քննվող քրեական վարույթի շրջանակում։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով, գործողություններն իրականացվել են Հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունում։ Փետրվարի սկզբին էլ ձերբակալվել էր նույն վարչության պետ Արամ Գյուլզադյանը: Նրանից բացի՝ ձերբակալվել էին նաև 2018 թվականին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնը զբաղեցրած փաստաբան Ռոբերտ Դարբինյանը, այդ ժամանակ նրա տեղակալի պաշտոնը զբաղեցրած Արամ Այվազյանը, այլ ներկա և նախկին պաշտոնյաներ: Այդ գործով, ըստ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի, ավելի քան 10 մեղադրյալ կա, բայց վարույթն իրականացնող մարմինն անուններ չի նշում:

21 Май 2025 - 15:18 AMT
Двое сотрудников мэрии Еревана, задержанных 20 мая, заключены под стражу. Им предъявлены обвинения в получении взятки. Об этом сообщила пресс-секретарь Антикоррупционного комитета Марина Оганжанян, передаёт «Factor.am ».
Антикоррупционный комитет в утренние часы 20 мая провёл следственные и иные действия в рамках расследуемого уголовного дела.
По данным СМИ, действия проходили в Службе охраны общественного порядка. В начале февраля был задержан начальник этого же управления Арам Гюлзадян. Кроме него, были арестованы и другие лица, в том числе адвокат Роберт Дарбинян, в 2018 году возглавлявший Управление градостроительства и контроля за землепользованием мэрии Еревана, а также его тогдашний заместитель Арам Айвазян и ряд других действующих и бывших должностных лиц.
Согласно информации Антикоррупционного комитета, по этому делу проходят более 10 обвиняемых, однако следственный орган не называет имён.