ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը չի մասնակցի մայիսի 27-29-ը Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում կայանալիք Անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձրաստիճան ներկայացուցիչների 13-րդ միջազգային հանդիպմանը։
«Մայիսի 28-ին, Հանրապետության տոնին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու պատճառով ՀՀ ԱԽ քարտուղարը չի մասնակցի Մոսկվայում կայանալիք հանդիպմանը»,- հայտնեցին ԱԽ գրասենյակից։
Մոսկվայում անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հանդիպմանը Հայաստանը կներկայացնի դեսպան Գուրգեն Արսենյանը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով դեսպանատանը։
«Կլինի ներկայացուցիչ Հայաստանից։ Հայաստանը կներկայացնի դեսպանը», – ասել են Մոսկվայում Հայաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունից։
Անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձրաստիճան ներկայացուցիչների 13-րդ միջազգային հանդիպումը տեղի կունենա Մոսկվայում 2025 թվականի մայիսի 27-29-ը՝ Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուի նախագահությամբ։

Armenia’s Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, will not attend the 13th International Meeting of High-Ranking Officials Responsible for Security Matters, which will take place in Moscow from May 27 to 29.
According to the Security Council’s office, Grigoryan will remain in Armenia to participate in Republic Day events on May 28.
RIA Novosti, citing Armenia’s embassy in Moscow, reported that Ambassador Gurgen Arsenyan will represent Armenia at the forum.
“There will be a representative from Armenia. The ambassador will attend,” the diplomatic mission stated.
The 13th International Meeting of High-Ranking Officials Responsible for Security Matters will be held in Moscow from May 27 to 29, 2025, chaired by Secretary of the Security Council of the Russian Federation, Sergey Shoigu.