ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը չի մասնակցի մայիսի 27-29-ը Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում կայանալիք Անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձրաստիճան ներկայացուցիչների 13-րդ միջազգային հանդիպմանը։
«Մայիսի 28-ին, Հանրապետության տոնին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու պատճառով ՀՀ ԱԽ քարտուղարը չի մասնակցի Մոսկվայում կայանալիք հանդիպմանը»,- հայտնեցին ԱԽ գրասենյակից։
Մոսկվայում անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հանդիպմանը Հայաստանը կներկայացնի դեսպան Գուրգեն Արսենյանը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով դեսպանատանը։
«Կլինի ներկայացուցիչ Հայաստանից։ Հայաստանը կներկայացնի դեսպանը», – ասել են Մոսկվայում Հայաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունից։
Անվտանգության հարցերով պատասխանատու բարձրաստիճան ներկայացուցիչների 13-րդ միջազգային հանդիպումը տեղի կունենա Մոսկվայում 2025 թվականի մայիսի 27-29-ը՝ Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուի նախագահությամբ։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян не будет участвовать в 13-й Международной встрече высокопоставленных представителей, отвечающих за вопросы безопасности, которая пройдет в Москве с 27 по 29 мая.
Как сообщили в аппарате Совета безопасности, Григорян останется в Армении для участия в мероприятиях, посвященных празднованию Дня Республики 28 мая.
Как передает РИА Новости со ссылкой на посольство Армении в Москве, страну на форуме представит посол Гурген Арсенян.
«Будет представитель от Армении. На встрече будет посол», — сообщили в дипломатической миссии.
13-я Международная встреча представителей по вопросам безопасности пройдет в Москве 27–29 мая 2025 года под председательством секретаря Совета безопасности России Сергея Шойгу.