Պետական եկամուտների կոմիտեն հերքում է իր պաշտոնյայի առնչությունը ՔԿ շենքից $590,000 գողության դեպքին:
Նշվում է, որ համացանցում տարածված տեղեկատվությունն այն մասին, որ ՔԿ շենքից իրեղեն ապացույց ճանաչված 590,000 դոլար գողանալու գործով ձերբակալված անձանցից մեկը ՊԵԿ պաշտոնյա է՝ չի համապատասխանում իրականությանը։
Կոմիտեն հորդորում է՝ զերծ մնալ Պետական եկամուտների կոմիտեի անունը շահարկելու, ինչպես նաև չճշտված տեղեկություններ տարածելու գործելաոճից։
Մայիսի 24-ին Քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ խոշոր գումարի հափշտակության մեջ կասկածվող անձինք ձերբակալվել են, և հայտնաբերվել է գողացված 590 հազար դոլարից զգալի մասը։

26 Май 2025 - 08:38 AMT
Комитет государственных доходов (КГД) Армении опроверг информацию о том, что один из задержанных по делу о краже 590 тысяч долларов из здания Следственного комитета является его сотрудником.
В заявлении КГД говорится, что распространяемая в интернете информация не соответствует действительности.
Ведомство призвало воздержаться от спекуляций с использованием названия Комитета госдоходов, а также от распространения недостоверных данных.
24 мая Следственный комитет сообщил о задержании подозреваемых в крупном хищении, часть украденной суммы — 590 тысяч долларов — была обнаружена.