Մայիսի 26–ին ունեցած նիստի նիստի արդյունքներով Քրիստինե Մելքոնյանն ու Արա Շիրինյանը հաղթող են ճանաչվել Հանրային հեռարձակողի խորհրդի անդամի թափուր տեղի համալրման մրցույթում, հայտնում է Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի (ՀՌՀ) մամուլի ծառայությունից։
Քրիստինե Մելքոնյանը 2022 թվականից մինչ օրս դասախոս է Երևանի պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետում, իսկ 2023 թվականից՝ Սահմանադրական դատարանի մամուլի քարտուղար, հայտնում է «Ազատությունը»։
Արա Շիրինյանը համահիմնադրել է «Վերսուս» ֆիլմարտադրող ստուդիան և հեղինակ է մի շարք միջազգային մրցանակների արժանացած վավերագրական ֆիլմերի։ 2019–2025 թթ. եղել է Հանրային հեռարձակողի խորհրդի նախագահ։

По итогам заседания 26 мая Кристине Мелконян и Ара Шириниан были признаны победителями конкурса на замещение вакантных должностей в Совете Общественного телевидения, сообщает пресс-служба Комиссии по телевидению и радио.
С 2022 года Кристине Мелконян преподаёт на факультете журналистики Ереванского государственного университета, а с 2023 года занимает должность пресс-секретаря Конституционного суда, сообщает «Азатутюн».
Ара Шириниан является соучредителем киностудии «Версус» и автором ряда документальных фильмов, получивших международные награды. В 2019–2025 годах он занимал пост председателя Совета Общественного вещателя.