ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է IDET պաշտպանության և անվտանգության տեխնոլոգիաների 18-րդ միջազգային ցուցահանդեսին, որն անցկացվում է Չեխիայի Բռնո քաղաքում։
Ցուցահանդեսին մասնակցության շրջանակում ՊՆ պատվիրակությունը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել՝ ներառյալ Չեխիայի պաշտպանության նախարարության արդյունաբերական համագործակցության գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռադկա Կոնդերլովայի, ինչպես նաև չեխական ու գործընկեր պետությունների տարբեր ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են առկա համագործակցության ընթացքը և դրա հետագա ընդլայնման հեռանկարները։

29 Май 2025 - 09:29 AMT
Делегация Министерства обороны Армении во главе с заместителем министра Кареном Брутяном приняла участие в 18-й международной выставке технологий в области обороны и безопасности IDET, проходящей в чешском городе Брно.
В рамках участия в выставке делегация провела ряд встреч, в том числе с генеральным директором Агентства промышленного сотрудничества Министерства обороны Чехии Радкой Кондерловой, а также с представителями различных компаний из Чехии и стран-партнеров.
В ходе встреч обсуждалось текущее состояние сотрудничества и перспективы его дальнейшего расширения.