ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է IDET պաշտպանության և անվտանգության տեխնոլոգիաների 18-րդ միջազգային ցուցահանդեսին, որն անցկացվում է Չեխիայի Բռնո քաղաքում։
Ցուցահանդեսին մասնակցության շրջանակում ՊՆ պատվիրակությունը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել՝ ներառյալ Չեխիայի պաշտպանության նախարարության արդյունաբերական համագործակցության գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռադկա Կոնդերլովայի, ինչպես նաև չեխական ու գործընկեր պետությունների տարբեր ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են առկա համագործակցության ընթացքը և դրա հետագա ընդլայնման հեռանկարները։

A delegation from Armenia’s Ministry of Defense, led by Deputy Minister Karen Brutyan, participated in the 18th International Exhibition of Defense and Security Technologies (IDET) held in Brno, Czech Republic.
During the exhibition, the Armenian delegation held several meetings, including with Radka Konderlova, Director General of the Czech Ministry of Defense’s Industrial Cooperation Agency, as well as with representatives of various companies from the Czech Republic and partner countries.
The discussions focused on the current state of cooperation and explored prospects for its further development.