Հայաստանն Ադրբեջանից պարզաբանում է ուզել Խոզնավարի ուղղությամբ կրակոցների առնչությամբ, սակայան, Բաքուն հրաժարվել է, որ դա իրենք են արել:Այդ մասին մայիսի 29–ին խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Ադրբեջանից պարզաբանում ենք ուզել, հրաժարվել են, որ դա իրենք են արել»,–ասել է նա, հայտնում է Արմենպրեսը։
ՊՆ–ն հայտնել էին, որ մայիսի 29-ին ժամը 01:00-01:15-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տուն։
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը հայտարարել է, որ Հայաստանի Սյունիքի մարզի շուրջ լարվածությունը պահպանվում է։
Ավելի վաղ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն էր հայտարարել, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև զինված հակամարտության իրական ռիսկը պահպանվում է, և Վաշինգտոնը փորձում է կանխել դա։

Azerbaijan has denied responsibility for recent gunfire directed toward the village of Khoznavar in Armenia’s Syunik Province, according to Armenian Defense Minister Suren Papikyan, Armenpress reports.
Speaking to reporters in parliament on May 29, he said, “We asked for clarification from Azerbaijan; they refused to admit it was them.”
According to the Armenian Ministry of Defense, Azerbaijani military units opened fire between 01:00 and 01:15 on May 29 toward Khoznavar, damaging a residential home.
Tensions remain high around Armenia’s Syunik Province, said Russian Defense Minister Andrey Belousov. U.S. Secretary of State Marco Rubio also warned of ongoing risk of armed conflict between Armenia and Azerbaijan, adding that Washington is working to prevent escalation.