Մայիսի 30-ին՝ ժամը 00:10-01:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տան սանհանգույցը, և խոցվել է մեկ մանր եղջերավոր կենդանի։
«Ադրբեջանական կողմին կոչ ենք անում հետաքննել Խոզնավարի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Մայիսի 29-ին ժամը 01:00-01:15-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տուն։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հայտարարել է․ «Ադրբեջանից պարզաբանում ենք ուզել, հրաժարվել են, որ դա իրենք են արել»։

Between 00:10 and 01:00 on May 30, Azerbaijani Armed Forces opened fire in the direction of Khoznavar village in Armenia’s Syunik Province, resulting in damage to the bathroom of a residential home and the injury of a small livestock animal.
“The Azerbaijani side is urged to investigate the shelling of the residential house in Khoznavar and provide a public explanation,” reads the official statement.
Just a day earlier, on May 29, Azerbaijani forces also fired on Khoznavar between 01:00 and 01:15, damaging another home.
Minister of Defense Suren Papikyan stated: “We requested clarification from Azerbaijan; they denied responsibility for the incident.”