Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը հարցաքննվել է Քննչական կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում: Այդ մասին ասել է ՔԿ մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը, հայտնում է Factor.am-ը։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով, սակայն, Շահրամանյանը ոչ թե մայիսի 30–ին, այլ մի քանի օր առաջ է հարցաքննվել։ Շահրամանյանի փաստաբան Ռոման Երիցյանը միայն ասել է, որ նա հարցաքննվել է որպես վկա։ Փաստաբանը հրաժարվել է այլ մանրամասներ հայտնել։
Factor TV-ի տեղեկություններով՝ Շահրամանյանը մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ չունի: Արցախի նախագահը վկայի դատավարական կարգավիճակով հարցաքննվել է թշնամուն ռազմաթերք հանձնելու և պատերազմի ժամանակ զինվորական անփութության քրգործի շրջանակներում։
Armlur.am-ը գրել էր, որ Շահրամանյանը 5-6 անգամ հարցաքննության է հրավիրվել ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչություն և չի բացառվում, որ կալանավորեն նրան։

Президент Арцаха Самвел Шахраманян был допрошен в рамках уголовного дела, расследуемого Следственным комитетом Армении. Об этом сообщила пресс-секретарь СК Кима Авдалян, передаёт Factor.am .
По информации издания, допрос состоялся не 30 мая, а несколькими днями ранее. Адвокат Шахраманяна Роман Ерицян подтвердил лишь то, что его подзащитный был допрошен в качестве свидетеля. Подробностей он сообщать отказался.
Согласно данным Factor TV, Шахраманян не обладает процессуальным статусом обвиняемого. Его допрашивали как свидетеля по делу о сдаче врагу военной техники и военной халатности в военное время.
Ранее Armlur.am сообщал, что Шахраманяна вызывали на допрос в Главное военное следственное управление СК Армении 5–6 раз, и не исключено, что он может быть арестован.