Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը Հայաստանում Իռլանդիայի դեսպան Քեթրին Բեննոնի հետ հանդիպմանը, որի նստավայրը Սոֆիան է, նշել է, որ ՀՀ–ն շահագրգռված է Իռլանդիայի հետ բազմաբնույթ հարաբերությունների զարգացմամբ:
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար՝ նորանշանակ դեսպանն ընդգծել է, որ կներդնի առավելագույն ջանքերը երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերություններն առավել ամրապնդելու և երկկողմ օրակարգը հարստացնելու ուղղությամբ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան–Իռլանդիա երկկողմ հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր։ Զրուցակիցները անդրադարձել են քաղաքական երկխոսության խորացմանը, խորհրդարանական շփումների ընդլայնմանը, ինչպես նաև համագործակցության խթանմանը տնտեսության, հաղորդակցության, զբոսաշրջության, բարձր տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում։
Մնացական Սաֆարյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության՝ տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը միտված ջանքերն ու վերջին զարգացումները՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությանը։
Հանդիպման ավարտին կողմերն ընդգծել են իրենց պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համատեղ աշխատանքը երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ։

During a meeting with Catherine Bennon, the newly appointed Ambassador of Ireland to Armenia (residing in Sofia), Deputy Minister of Foreign Affairs Mnatsakan Safaryan stated that Armenia is interested in developing multifaceted relations with Ireland.
Expressing gratitude for the well wishes, Ambassador Bennon emphasized her commitment to putting forth maximum effort to strengthen the friendly ties between the two countries and enrich the bilateral agenda.
The meeting covered a range of issues concerning Armenia–Ireland bilateral relations. The parties discussed the deepening of political dialogue, expansion of parliamentary contacts, and the promotion of cooperation in sectors such as economy, communications, tourism, and high technologies.
Mnatsakan Safaryan presented Armenia’s efforts aimed at establishing lasting peace in the region, with special emphasis on the "Crossroads of Peace" initiative.
At the end of the meeting, both sides reaffirmed their commitment to continue working together to further strengthen bilateral relations.