Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ Սթիվ Դեյնզը հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Քննարկման ընթացքում սենատորն ուշադրություն է դարձրել տարածաշրջանի անվտանգության խնդիրներին և տնտեսական համագործակցության հնարավորություններին, հայտնում է ԱՄՆ դեսպանատունը։
Նա իր աջակցությունն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի դիրքորոշմանը, ըստ որի՝ «տարածաշրջանում կայունության ու բարեկեցության հաստատման համար Հայաստանն ու Ադրբեջանը պետք է ստորագրեն խաղաղության համաձայնագիր»։
Ըստ կառավարության հաղորդագրության՝ Դեյնզը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար՝ վերահաստատելով ԱՄՆ պատրաստակամությունը՝ ուղղված Հայաստանի ժողովրդավարության ամրապնդմանը և տարածաշրջանային կայունության ապահովմանը, վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները և Հայաստանի խաղաղության օրակարգի կարևորությունը տարածաշրջանային կայունության ապահովման գործում։

Член комитета по международным делам Сената США Стив Дейнз провёл встречу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. В ходе обсуждения он обратил внимание на вопросы региональной безопасности и возможности экономического сотрудничества, сообщает посольство США в Армении.
Дейнз выразил поддержку позиции администрации президента Дональда Трампа, согласно которой «для установления стабильности и благосостояния в регионе Армения и Азербайджан должны подписать мирное соглашение».
Согласно заявлению правительства Армении, сенатор поблагодарил за приём и подтвердил готовность США поддерживать укрепление демократии в Армении и способствовать обеспечению региональной стабильности. Премьер-министр Пашинян представил текущие события в регионе и подчеркнул важность мирной повестки Армении для устойчивого мира на Южном Кавказе.