Արամ Հովհաննիսյանն ազատվել է ոստիկանության պետ-ներքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից, ինչպես նաև դադարեցված է նրա ծառայությունը ոստիկանության համակարգում։ Որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ղեկավարվելով «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1.1-րդ կետով և 2-րդ մասով, ինչպես նաև «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 7-րդ մասով՝ Արամ Հովհաննիսյանին ազատել ոստիկանության պետ-ներքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից և ոստիկանությունում ծառայությունից»,- ասված է որոշման մեջ:
Արամ Հովհաննիսյանը նշանակվել էր ոստիկանության պետ-Ներքին գործերի նախարարի տեղակալ 2023–ի հունվարին։ Մինչ այդ նա զբաղեցնում էր Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:

Арам Овганнисян освобожден от должности начальника полиции — заместителя министра внутренних дел, а также прекращена его служба в системе полиции. Соответствующее решение подписал премьер-министр Никол Пашинян.
«Руководствуясь частью 2 статьи 13 и частью 1 пункта 1.1 и частью 2 статьи 45 закона «О службе в полиции», а также частью 7 статьи 9 закона «О государственной службе», освободить Арама Овганнисяна от должности начальника полиции — заместителя министра внутренних дел и от службы в полиции», — говорится в документе.
Арам Овганнисян был назначен на пост начальника полиции и заместителя министра внутренних дел в январе 2023 года. До этого он занимал должность первого заместителя начальника полиции Республики Армения.