Արամ Հովհաննիսյանն ազատվել է ոստիկանության պետ-ներքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից, ինչպես նաև դադարեցված է նրա ծառայությունը ոստիկանության համակարգում։ Որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ղեկավարվելով «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1.1-րդ կետով և 2-րդ մասով, ինչպես նաև «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 7-րդ մասով՝ Արամ Հովհաննիսյանին ազատել ոստիկանության պետ-ներքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից և ոստիկանությունում ծառայությունից»,- ասված է որոշման մեջ:
Արամ Հովհաննիսյանը նշանակվել էր ոստիկանության պետ-Ներքին գործերի նախարարի տեղակալ 2023–ի հունվարին։ Մինչ այդ նա զբաղեցնում էր Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետի առաջին տեղակալի պաշտոնը:

Aram Hovhannisyan has been relieved of his duties as Chief of Police and Deputy Minister of Internal Affairs, and his service in the police system has been terminated. The decision was signed by Prime Minister Nikol Pashinyan.
“In accordance with Article 13, Part 2, and Article 45, Part 1, Clause 1.1 and Part 2 of the Law ‘On Police Service’, as well as Article 9, Part 7 of the Law ‘On Public Service’, Aram Hovhannisyan is dismissed from the position of Chief of Police – Deputy Minister of Internal Affairs and released from service in the police,” the official order states.
Aram Hovhannisyan was appointed to the posts of Chief of Police and Deputy Minister of Internal Affairs in January 2023. Prior to that, he served as First Deputy Chief of Police of the Republic of Armenia.