Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ «Կրթվելը նորաձև է» շարժման շրջանակում պատրաստ է պատասխանել բոլոր հնարավոր հարցերին՝ ներառյալ այն մեղադրանքները, թե արդյոք նա «լիզել է թուրքի կոշիկները» կամ «վաճառել է Ղարաբաղը»։
«Սիրելի հայրենակիցներ, «Կրթվելը նորաձև է» շարժման շրջանակներում իմ ունեցած «Իմանալ ինչպես» և «Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը» բանախոսությունների շարքում ես անդրադառնում և պատասխանում եմ բոլոր հնարավոր հարցերին, սկսած նրանից, թե արդյոք լիզում եմ թուրքի կոշիկները, շարունակած նրանով, թե արդյոք վաճառել եմ Ղարաբաղը, արդյոք ուրանում եմ մեր պատմությունը, մեր ինքնությունը թրքացնելու հանձնարարությո՞ւն եմ ստացել արդյոք Ձեզ հայտնի կենտրոններից, կամ պարզապես առանց որևէ մեկի հանձնարարության ուրանում ու նենգափոխո՞ւմ եմ մեր ինքնությունը։ Եվ այլն, և այլն, և այլն։
Համացանցում նման հարցադրումներ անող և նման համոզմունք հայտնող բոլոր օգտատերերին հրավիրում եմ մասնակցելու «Կրթվելը նորաձև է» շարժման հանդիպումներին։ Գրանցվեք, մասնակցեք։ Համոզված եմ, Դուք կստանաք Ձեզ հուզող բոլոր հարցերի պատասխանները։ Հարգանքներիս հավաստիքը և մինչ հանդիպում»,–գրել է նա։

Премьер-министр Никол Пашинян сообщил на своей странице в Facebook, что готов ответить на все возможные вопросы в рамках движения «Учиться модно», включая обвинения в том, что он «лизал турецкие сапоги» или «продал Карабах».
В своем сообщении Пашинян заявил: «Дорогие соотечественники, в рамках движения «Учиться модно», в серии моих лекций «Знать как» и «Идеология настоящей Армении» я обращаюсь и отвечаю на все возможные вопросы, начиная с того, лизал ли я турецкие сапоги, продолжая тем, продал ли я Карабах, отрекаюсь ли я от нашей истории, получил ли я задание от известных вам центров на туркизацию нашей идентичности, или просто без чьего-либо задания отрекаюсь и искажаю нашу идентичность. И так далее, и так далее, и так далее.»
Он пригласил всех интернет-пользователей, которые задают такие вопросы или выражают такие убеждения, принять участие во встречах движения «Учиться модно». «Регистрируйтесь, участвуйте. Я уверен, что вы получите ответы на все ваши вопросы. С уважением и до встречи», — написал он.