Կառավարության նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ պաշտոնապես չեն արձանագրել, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ «Ռոբերտ Քոչարյանը կաշառակեր է, մինչդեռ դա արձանագրված է դատարանի նիստում»։ Նա հավելել է, որ պահելով կոռեկտությունը, սխալվել են։
«Պահելով կոռեկտությունը՝ մենք սխալվել ենք։ Մենք պաշտոնապես չենք արձանագրել, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կաշառակեր է, և դա արձանագրված է դատարանի նիստում», ասել է նա, հայտնում է Radar.am-ը։
Վարչապետը հիշեցրել է, որ Քոչարյանն իր դեմ հարուցված կաշառքի գործով համաձայնել է, որ այն կարճվի վաղեմության ժամկետի հիմքով, ինչը, ըստ նրա, նշանակում է փաստացի խոստովանություն։
«Դա տեղի է ունենում այն ժամանակ, երբ ինքը խոստովանում է, որ կաշառակեր է։ Հիմա ՀՀ դատական համակարգը պաշտոնապես արձանագրել է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահի պաշտոնն զբաղեցրած անձը կաշառակեր է»,- ասել է վարչապետը։
Նա նաև նշել է, թե այսուհետև, երբ ինքը ելույթ ունենա, և հնչի Քոչարյանի անունը, ասելու է՝ «կաշառակեր Ռոբերտ Քոչարյանը»։
«Իրենք մի խնդիր ունեն, որ ցույց տան, որ մենք իրենց նման ենք, արդեն իրենք չեն էլ ուզում ապացուցել, որ իրենք թալանչի, սրիկա, ստահակ են»,-կառավարության նիստում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը, գրում է Panorama.am-ը։
Նա անդրադարձել է նաև ֆրանսիական մամուլում հրապարակված տեղեկատվությանը, ըստ որի ինքը Ֆրանսիայում 3 մլն եվրոյով առանձնատուն է գնել։
«Ասենք մի երկու հատ դաշնակ-մաշնակ կա Ֆրանսիայում, տանում են 3 եվրոյով կայք են բացում մի շաբաթանոց, մեջն ինչ զառանցանք ասես դնում են, դե արի ապացուցի, որ…»,-հայտարարել է Փաշինյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, ևս անդրադարձել է Info du jour ֆրանսիական կայքում հրապարակված հոդվածին, որտեղ ասվում է, թե «վարչապետը 3․1 մլն եվրոյով վիլլա է ձեռք բերել Մարսելում»։ Հակոբյանը ասել է, որ դա ապատեղեկատվություն է և հաղորդել, որ պատրաստվում են դատի տալ հեղինակին։
Միևնույն ժամանակ, անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչու դատի չեն տալիս Հայաստանում իրենց հասցեին հրապարակումների հեղինակներին, Հակոբյանը նշել է․ «Բոլորին չենք կարող դատի տալ՝ այդքան փող չունենք, հազար հարց կա, մեծ ընտանիք ենք»։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства заявил, что хотя официально это не фиксировалось, в материалах суда указано, что второй президент Армении Роберт Кочарян является взяточником. Он добавил, что попытка сохранить вежливость была ошибкой.
«Пытаясь сохранить корректность, мы ошиблись. Мы официально не зафиксировали, что Роберт Кочарян — взяточник, хотя это записано на судебном заседании», — заявил он, передает «Radar.am ».
Премьер напомнил, что Кочарян по делу о взятке в свой адрес согласился на прекращение производства по истечении срока давности, что, по его словам, является фактическим признанием вины.
«Это произошло в момент, когда он фактически признал, что является взяточником. Сейчас судебная система Армении официально зафиксировала, что лицо, занимавшее пост второго президента, — взяточник», — сказал Пашинян.
Он добавил, что впредь будет называть его «взяточник Роберт Кочарян».
«Они уже даже не пытаются доказать, что не воры, не мерзавцы, не негодяи», — заявил премьер на заседании, пишет «Panorama.am ».
Пашинян также прокомментировал информацию во французских СМИ, согласно которой он якобы приобрел виллу во Франции за 3 миллиона евро.
«Есть пара дашнаков во Франции, которые за 3 евро открывают сайт, на неделю размещают, что вздумается, и попробуй потом опровергни», — отметил он.
Жена премьер-министра, Анна Акопян, также прокомментировала публикацию сайта Info du jour, в которой утверждалось, что Пашинян приобрел виллу в Марселе за 3,1 миллиона долларов. Акопян назвала это дезинформацией и заявила, что они собираются подать в суд на автора статьи.
Отвечая на вопрос, почему они не подают в суд на авторов подобных материалов в Армении, Акопян сказала: «Мы не можем подать в суд на всех — у нас нет столько денег, много дел и большая семья».