Սյունիքում 2 անչափահաս մոլորվել է և հայտնվել Ադրբեջանի տարածքում, հայտնում է Ազգային անվտանգության ծառայությունը։
Նշվում է, որ ՀՀ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի բնակիչներ Կարեն Արմենի Ջհանգիրյանը (ծնված 27.06.2007թ.) և Անդրեյ Արմենի Գյագունցը (ծնված 13.01.2008թ.) 2025 թվականի հունիսի 6-ին՝ ժամը 01:20-ի սահմաններում, գտնվելով Արավուս գյուղին հարող տեղանքում, մոլորվելու հետևանքով անցում են կատարել Ադրբեջանի տարածք։
«Իշխանությունները ձեռնարկել են բոլոր անհրաժեշտ գործողությունները՝ պարզելու անչափահասների գտնվելու վայրը և կազմակերպելու նրանց անվտանգ վերադարձը»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Armenia’s National Security Service reported that two minors from the Tegh community in Syunik province accidentally crossed into Azerbaijani territory. According to the statement, Karen Armeni Jhangiryan (born June 27, 2007) and Andrey Armeni Gyagunts (born January 13, 2008) became lost around 1:20 a.m. on June 6, 2025, near the village of Aravus. As a result, they unintentionally entered Azerbaijani territory.
“The authorities have taken all necessary steps to determine the whereabouts of the minors and to organize their safe return,” the statement said.