Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հունիսի 9-10-ը աշխատանքային այցով կլինի Ֆրանսիայի Նիս քաղաքում։
ՄԱԿ «Կենսաբանական բազմազանության մասին» կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովը՝ COP 17-ը Երևանում անցկացնելուն ընդառաջ և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի հրավերով նախարար Միրզոյանը կմասնակցի ՄԱԿ Օվկիանոսի հարցերով 3-րդ համաժողովին։
Հունիսի 10-ին կկայանա հարակից միջոցառում՝ «Լեռներից մինչև օվկիանոսներ. կենսաբազմազանության պահպանումը շրջակա միջավայրի սահմաններից այն կողմ՝ հանուն կայուն ապագայի» խորագրի ներքո, որը կազմակերպվում է Հայաստանի և Ֆրանսիայի կողմից համատեղ՝ որպես համապատասխանաբար COP-17-ի և ՄԱԿ Օվկիանոսի հարցերով համաժողովի հյուրընկալ երկրներ։

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян находится с рабочим визитом в городе Ницца, Франция.
Перед проведением 17-й Конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии (COP 17) в Ереване и по приглашению министра иностранных дел Франции, Мирзоян примет участие в 3-й Конференции ООН по вопросам океанов.
10 июня состоится параллельное мероприятие под названием «От гор до океанов: сохранение биоразнообразия за пределами экологических границ ради устойчивого будущего». Его совместно организуют Армения и Франция как страны, принимающие у себя соответственно COP-17 и Конференцию ООН по океанам.