Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հունիսի 9-10-ը աշխատանքային այցով կլինի Ֆրանսիայի Նիս քաղաքում։
ՄԱԿ «Կենսաբանական բազմազանության մասին» կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովը՝ COP 17-ը Երևանում անցկացնելուն ընդառաջ և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի հրավերով նախարար Միրզոյանը կմասնակցի ՄԱԿ Օվկիանոսի հարցերով 3-րդ համաժողովին։
Հունիսի 10-ին կկայանա հարակից միջոցառում՝ «Լեռներից մինչև օվկիանոսներ. կենսաբազմազանության պահպանումը շրջակա միջավայրի սահմաններից այն կողմ՝ հանուն կայուն ապագայի» խորագրի ներքո, որը կազմակերպվում է Հայաստանի և Ֆրանսիայի կողմից համատեղ՝ որպես համապատասխանաբար COP-17-ի և ՄԱԿ Օվկիանոսի հարցերով համաժողովի հյուրընկալ երկրներ։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan is on a working visit to Nice, France, from June 9 to 10.
Ahead of the 17th Conference of the Parties (COP 17) to the United Nations Convention on Biological Diversity, which will be held in Yerevan, and at the invitation of the French Foreign Minister, Mirzoyan will participate in the 3rd United Nations Ocean Conference.
On June 10, a side event titled “From mountains to oceans: conserving biodiversity beyond environmental boundaries for a sustainable future” will take place. It is co-organized by Armenia and France, hosts of COP 17 and the UN Ocean Conference respectively.