Ֆրանսիական Նիսում ընթացող ՄԱԿ-ի օվկիանոսների հարցերով համաժողովի (UNOC3) շրջանակում կայացել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Նոել Բարոյի հետ։ Այդ մասին Միրզոյանը հայտնել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Ուրախ եմ տեսնել իմ լավ գործընկերոջն ու բարեկամին՝ Ժան-Նոել Բարոյին, այս անգամ Նիսում՝ UNOC3-ի շրջանակներում։ Բազմակողմ հարթակներում մեր ակտիվ փոխգործակցությունը շարունակաբար լրացնում է մեր օրակարգը և առանցքային է առաջնահերթությունների կյանքի կոչման հարցում հաջողության հասնելու համար, որոնցից է «Կենսաբազմազանության մասին» կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի՝ COP17-ի անցկացումը Երևանում 2026 թվականին»,-գրել է Միրզոյանը։
ՄԱԿ «Կենսաբանական բազմազանության մասին» կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովը՝ COP 17-ը Երևանում անցկացնելուն ընդառաջ և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի հրավերով նախարար Միրզոյանը Ֆրանսիայի Նիս քաղաքում մասնակցում է ՄԱԿ Օվկիանոսի հարցերով 3-րդ համաժողովին։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with his French counterpart Jean-Noël Barrot on the sidelines of the third United Nations Ocean Conference (UNOC3), held in Nice, France. Mirzoyan shared news of the meeting on X.
"Happy to see my good colleague and friend Jean-Noël Barrot once again, this time in Nice during UNOC3. Our active cooperation in multilateral platforms consistently enriches our agenda and is crucial for successfully advancing our shared priorities, such as holding the 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17) in Yerevan in 2026," Mirzoyan wrote.
In preparation for COP17 and at the invitation of the French Foreign Minister, Mirzoyan is attending the UN Ocean Conference in the city of Nice.