Հունիսի 9-ին պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակության հետ, որը Հայաստան է ժամանել ճանաչողական այցով, որը կտևի մինչև ունիսի 13-ը։
Պատվիրակությունը գլխավորում է գեներալ-մայոր Սամարթ Նագարը, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Էդվարդ Ասրյանը ներկայացրել է զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների հիմնական ուղղությունները, առկա մոտեցումները և ծրագրային փոփոխությունները, որոնք նպատակ ունեն բարձրացնել բանակի արդյունավետությունն ու մարտունակությունը։
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող մի շարք խնդիրների։

9 июня в административном комплексе Министерства обороны первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба Вооружённых сил генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с делегацией Национального колледжа обороны Индии, находящейся в Армении с ознакомительным визитом до 13 июня.
Делегацию возглавляет генерал-майор Самарт Нагар, сообщает Министерство обороны.
Эдвард Асрян представил основные направления текущих реформ в Вооружённых силах, применяемые подходы и программные изменения, направленные на повышение эффективности и боеспособности армии.
Во время встречи также были обсуждены ряд вопросов, касающихся региональной и международной безопасности.