Հակակոռուպցիոն դատարանը ևս 2 ամսով երկարացրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված տնային կալանքը։ Այդ մասին հայտնել է Արմեն Աշոտյանի պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը, գրում է Արմենպրեսը։
Աշոտյանի գործով կայացած հերթական դատական նիստի ընթացքում դատավոր Վահե Դոլմազյանն մերժել է պաշտպանների միջնորդությունը՝ վերացնելու ընտրված խափանման միջոցը։
ՀՀԿ փոխնախագահի նկատմամբ կիրառվող տնային կալանքը ուժի մեջ կլինի մինչև օգոստոսի 11-ը։
Աշոտյանը «Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամում կատարված առերևույթ չարաշահումների գործով մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և փողերի լվացման հոդվածներով, որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ։

The Anti-Corruption Court has extended the house arrest of Armen Ashotyan, Vice-Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA), by another two months. This was announced by his attorney, Tigran Atanesyan, according to Armenpress.
During the latest court session in Ashotyan’s case, Judge Vahe Dolmazian rejected the defense’s petition to cancel the preventive measure.
As a result, Ashotyan’s house arrest will remain in effect until August 11.
Ashotyan is accused of abuse of official authority and money laundering related to alleged misappropriations at the “Yerevan Mkhitar Heratsi State Medical University” foundation. The charges are considered to have caused serious consequences.