Հակակոռուպցիոն դատարանը ևս 2 ամսով երկարացրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված տնային կալանքը։ Այդ մասին հայտնել է Արմեն Աշոտյանի պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը, գրում է Արմենպրեսը։
Աշոտյանի գործով կայացած հերթական դատական նիստի ընթացքում դատավոր Վահե Դոլմազյանն մերժել է պաշտպանների միջնորդությունը՝ վերացնելու ընտրված խափանման միջոցը։
ՀՀԿ փոխնախագահի նկատմամբ կիրառվող տնային կալանքը ուժի մեջ կլինի մինչև օգոստոսի 11-ը։
Աշոտյանը «Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամում կատարված առերևույթ չարաշահումների գործով մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և փողերի լվացման հոդվածներով, որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ։

10 Июнь 2025 - 07:29 AMT
Антикоррупционный суд продлил на два месяца срок домашнего ареста, примененного в качестве меры пресечения в отношении вице-председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна. Об этом сообщил его адвокат Тигран Атанесян, передает «Арменпресс».
На последнем судебном заседании по делу Ашотяна судья Ваэ Долмазян отклонил ходатайство защиты об отмене меры пресечения.
Таким образом, домашний арест в отношении Ашотяна будет действовать до 11 августа.
Ашотян обвиняется в злоупотреблении служебным положением и отмывании денег в связи с предполагаемыми нарушениями в фонде «Государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци города Еревана». Указанные действия, по версии следствия, привели к тяжким последствиям.