Հունիսի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, ինչպես նաև ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը պատվիրակության մյուս անդամների հետ հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ։
Բարձրացվել է Ադրբեջանում պահվող ռազմագերիների, ապօրինի կալանքի ենթարկված անձանց և անհետ կորածների խնդիրը, իսկ այդ համատեքստում հատուկ ընդգծվել է Եվրոպայի խորհրդի աջակցության անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները, մասնավորապես Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ ընթացող գործընթացը։
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեն Բերսեի հետ` շնորհակալություն հայտնելով նրան Հայաստան այցելելու համար։ Սիմոնյանը ներկայացրել է նաև Ադրբեջանում պահվող գերիների, անօրինական կերպով պահվող անձանց և անհետ կորածների հետ կապված խնդիրը՝ ընդգծելով դրանց կարևորությունը։

On June 11, Ruben Rubinyan, Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia and head of the Armenian delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), met with Alain Berset, Secretary General of the Council of Europe, along with other members of the delegation.
During the meeting, the issue of Armenian prisoners of war held in Azerbaijan, individuals subjected to unlawful detention, and missing persons was raised. In this context, the importance of support from the Council of Europe was particularly emphasized.
The two sides also discussed ongoing developments in the region, with special attention to the ongoing peace negotiations between Armenia and Azerbaijan.
Earlier, Speaker of the National Assembly Alen Simonyan met with Alain Berset and expressed gratitude for his visit to Armenia. Simonyan also presented the issues related to Armenian detainees, illegally held individuals, and missing persons, stressing their importance.