հունիսի 11-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհետտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստը սկսվել է Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Աբազյանի բացման խոսքով: Նա ներկայացրել է նիստին նախորդող ժամանակահատվածում իրականացրած հանդիպումների արդյունքները՝ վերահաստատելով Հանձնաժողովի հանձնառությունը՝ շարունակելու անհայտ կորածների ճակատագրերի պարզաբանման ուղղությամբ համալիր և համակարգված աշխատանքը:
Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները Հանձնաժողովին ներկայացրել են անհետ կորելու հանգամանքների վերաբերյալ Կոմիտեում կատարվող քննության արդյունքները:
Այնուհետև քննարկումներ են ծավալվել Հանձնաժողովի աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու վերաբերյալ:
Նիստի ավարտին Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Աբազյանը հույս է հայտնել, որ համատեղ և համակարգված աշխատանքը կբերի շոշափելի արդյունքի՝ ուղղված անհետտ կորած անձանց ճակատագրերի պարզմանը:

11 июня под председательством директора Службы национальной безопасности Армении Армена Абазяна состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести (местонахождение которых неизвестно) лиц.
Заседание открыл председатель комиссии, директор СНБ Армении Армен Абазян, который представил результаты встреч, проведённых в предшествующий период, подтвердив приверженность Комиссии комплексной и системной работе по установлению судеб пропавших лиц.
Представители Следственного комитета представили Комиссии результаты расследований, проводимых по обстоятельствам исчезновения граждан.
Затем состоялось обсуждение мер по повышению эффективности деятельности Комиссии.
В завершение заседания председатель Комиссии Абазян выразил надежду, что совместная и скоординированная работа приведёт к ощутимым результатам в деле установления судеб пропавших лиц.
По официальным данным, с начала 1990-х годов пропавшими без вести числятся 993 армянина, после 44-дневной войны пропали около 200 армянских военнослужащих. После окончания войны Армения передала Азербайджану тела 51 азербайджанца, а также останки 140 азербайджанцев, погибших в 1990-х годах.